هدر اصلی
1396/04/26 07:35:00
سرویس فرهنگی
ستاری در گفت‌وگو با خانه ملت:

800نفر نخبه به کشور برگشته‌اند/آمریکا در صدر فهرست کشورهای علاقه‌مند به جذب نخبگان ایرانی

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور از بازگشت ۸۰۰ نفر از نخبگان به کشور طی دو سال گذشته خبر داد و گفت: عموما کشورهای آمریکای شمالی و اختصاصا امریکا علاقه بیشتری برای جذب نخبگان ایرانی دارند.
800نفر نخبه به کشور برگشته‌اند/آمریکا در صدر فهرست کشورهای علاقه‌مند به جذب نخبگان ایرانی معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور از بازگشت 800 نفر از نخبگان به کشور طی دو سال گذشته خبر داد و گفت: عموما کشورهای آمریکای شمالی و اختصاصا امریکا علاقه بیشتری برای جذب نخبگان ایرانی دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707105239873093.jpg 800نفر,نخبه,به,کشور,برگشته‌اند/آمریکا,در,صدر,فهرست,کشورهای,علاقه‌مند,به,جذب,نخبگان,ایرانی Icana

سورنا ستاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش‌های بنیاد ملی نخبگان برای ایجاد شرایط مهاجرت معکوس نخبگان علمی به کشور، گفت: خوشبختانه بر اساس مدل تعاملی با نخبگان خارج از کشور، طی دو سال گذشته 800 نفر از این نخبگان به کشور بازگشته‌اند.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در پاسخ به این سوال که کدام کشورها علاقه بیشتری برای جذب نخبگان ایرانی دارند، اظهار کرد: بیشتر نخبگانی که به ایران بازگشته‌اند از 100 دانشگاه برتر دنیا هستند از این رو می‌توان اذعان کرد که عموما کشورهای آمریکای شمالی و اختصاصا امریکا علاقه بیشتری برای جذب نخبگان کشورمان دارند.

رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در راستای اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای جذب ایرانیان مقیم آمریکا به کشور، خاطرنشان کرد: تاکنون این موضوع از نظر بودجه‌ای ابلاغ نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet