هدر موبایل
1396/04/25 19:56:04
سرویس اقتصادی
ابراهیمی در تشریح جلسه کمیسیون کشاورزی مطرح کرد:

قرائت گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات در حوزه زیربخش های کشاورزی/ حوزه کشاورزی نیازمند بررسی عمیق تر مدل ساختار ی و شرح وظایف است

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از قرائت گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات در حوزه زیربخش های کشاورزی در جلسه امروز این کمیسیون خبرداد.
قرائت گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات در حوزه زیربخش های کشاورزی/ حوزه کشاورزی نیازمند بررسی عمیق تر مدل ساختار ی و شرح وظایف است عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از قرائت گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات در حوزه زیربخش های کشاورزی در جلسه امروز این کمیسیون خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102669668340.jpg قرائت,گزارش,تفریغ,بودجه,دیوان,محاسبات,در,حوزه,زیربخش,های,کشاورزی/,حوزه,کشاورزی,نیازمند,بررسی,عمیق,تر,مدل,ساختار,ی,و,شرح,وظایف,است Icana

علی ابراهیمی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه  ملت در تشریح جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: در این جلسه ابتدا گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات در حوزه زیر بخش های کشاورزی قرائت شد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه در ادامه گزارشی از عملکرد سازمان حفاظت از محیط زیست و جهاد کشاورزی دراین خصوص ارائه شد و تعدادی از نمایندگان نیز نظرات خود را درباره گزارش مطرح کردند.

وی خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات درگزارش تفریغ بودجه خود در خصوص محیط زیست و کیفیت زیر مجموعه بخش کشاورزی ارائه کرده بود که هر چند بخشی از آن اجتناب ناپذیر بوده و اعمال مدیریت مدل مدیریتی جدید منجر به اختلاف محاسباتی شده است اما بخش دیگری از آن را می توان به عنوان سوء مدیریت تلقی کرد.

ابراهیمی تصریح کرد: متاسفانه در حوزه کشاورزی منابعی را هزینه می کنیم که بعضی از آن ها به هدف نمی نشیند که از این جهت، نیازمند بررسی عمیق تری راجع به مدل ساختار و شرح وظایف حوزه کشاورزی هستیم.

این نماینده مجلس دهم با اشاره به اظهار نظر خود در جلسه کمیسیون کشاورزی در این باره گفت: در این جلسه بنده توضیحاتی دررابطه با مدل ساختار جهاد کشاورزی و حوزه اختیارات آن مبنی بر اینکه در صورت تشکیل وزارت بازرگانی، بخش زیادی از اختیارات جهاد کشاورزی دچار اشکال می شود ارائه دادم چراکه معتقدم در صورت تفکیک وزارت خانه ها در حوزه کشاورزی نمی توانیم مدیریت واحد اعمال کنیم.

وی با اشاره به اینکه موضوع تفکیک وزارتخانه ها در جلسه گذشته در کمیسیون مطرح شد و کمیسیون آن را رد کرد افزود: اول اینکه باید گفت که ادغام وزارت صنعت، معدن و تجارت بدرستی انجام شده است چراکه محصولات صنایع و معادن در نهایت به تجارت ختم می شود که باید مدیریت تجارت و داد وستد آن در خود وزارتخانه دیده شود.

 وی تاکید کرد: براساس قانون تمرکز وظایف، وظیفه صادرات و واردات و تنظیم بازار به درستی به جهاد کشاورزی محول شده است ولی زمانی که بدنبال تشکیل وزارتخانه ای دیگر همچون وزارت بازرگانی می گردیم، عملا دوگانگی مدیریتی رخ می دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه تصمیم گیر و تعرفه گذار صادرات و واردات یک وزارتخانه دیگر است اما مسئولیت و تولی گری بخش کشاورزی، صنعت و معدن با وزارت بازرگانی باشد، با یکدیگر همخوانی ندارد؛ از سوی دیگر، در دنیا سیستم دولتی کوچک تر و کارآمدتر است ولی ما نه تنها اقدام به جمع و جور کردن دولت نمی کنیم بلکه دوباره ساختار را بسط و گسترش می دهیم.

ابراهیمی تصریح کرد:چهار سال کشور هزینه پرداخت کرده که این ادغام صورت گرفته است و به این روش مدیریتی عادت کرده ایم از این رو، تمرین دوباره و بازگشت به عقب در این حوزه کار صحیحی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet