هدر موبایل
1396/04/26 12:17:27
سرویس اقتصادی
رضیان:

تشریح دلایل عدم حمایت دولت از برخی صنایع کاغذسازی / اصلاح ساختار شرط حمایت مجلس به واحدهای تولیدی

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه عمده تولید کاغذ کشور از کیفیت بالایی برخوردار نیست، گفت: به علت کیفیت پایین و عدم مصرف آموزشی و اداری کاغذهای تولیدی برخی کارخانه‌ها دولت از آنها حمایت نمی‌کند.
تشریح دلایل عدم حمایت دولت از برخی صنایع کاغذسازی / اصلاح ساختار شرط حمایت مجلس به واحدهای تولیدی عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه عمده تولید کاغذ کشور از کیفیت بالایی برخوردار نیست، گفت: به علت کیفیت پایین و عدم مصرف آموزشی و اداری کاغذهای تولیدی برخی کارخانه‌ها دولت از آنها حمایت نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105425667188.jpg تشریح,دلایل,عدم,حمایت,دولت,از,برخی,صنایع,کاغذسازی,/,اصلاح,ساختار,شرط,حمایت,مجلس,به,واحدهای,تولیدی Icana

عبدالله رضیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مشکلات تولید کنندگان کاغذ کشور، اظهارداشت: متاسفانه در تولید کاغذ در کشور توفیق چندانی نداشته‌ایم؛ نکته مهمی که مجموعه کاغذ سازی مازندران دارد دولتی بودن آن است و اینکه هزینه تولیدی بالایی دارد.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به‌علت پایین بودن کیفیت کاغذ تولیدی کاغذ سازی مازندران و عدم مصرف آموزشی و اداری آن دولت از آنها حمایت انجام نمی‌دهد، گفت: به همین دلایل مالیات بر ارزش افزوده در این کارخانه اعمال نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه عدم دریافت ارزش افزوده خواسته تمامی تولید کنندگان است، گفت: قاعدتا نباید مالیات بر ارزش افزوده از تولید کنندگان دریافت شود و باید مالیات را از مصرف کنندگان دریافت کرد.

رضیان، اضافه کرد: در قانون مالیات بر ارزش افزوده -که در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد- این مشکل در حال برطرف شدن است و از تولید کننده این مالیات دریافت نخواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل مشکلات ساختاری، بالا بودن هزینه تولید و بدهی فراوان، تولید کنندگان داخلی توان رقابت‌پذیری با تولید کنندگان خارجی را ندارند، تصریح کرد: عمده مصرف کاغذ کشور یارانه‌ای است.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عمده تولید کاغذ در کشور به‌صورت مکانیزه نیست، خاطرنشان کرد: به علت دولتی اداره شدن و عدم واگذاری کارخانه‌های کاغذ سازی به بخش خصوصی آنها دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند، مجلس به شرط اصلاح ساختار واحدهای تولیدی می‌تواند از آنها حمایت کند، اما اگر می‌خواهیم اصلاح ساختار داشته باشیم باید واحدهای تولیدی را به بخش خصوصی واگذار کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet