هدر موبایل
1396/04/27 09:28:34
سرویس اقتصادی
انصاری مطرح کرد:

کام شیرین دولت از تسلط بر بنگاه‌ها مانع واگذاری صنایع به بخش خصوصی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تا کنون خصوصی سازی به شکل واقعی در کشور شکل نگرفته است، گفت: شیرینی تسلط بر بنگاه‌ها برای دولت مانع واگذاری صنایع به بخش خصوصی است و باید برای جلوگیری از آن عزم جدی وجود داشته باشد.
کام شیرین دولت از تسلط بر بنگاه‌ها مانع واگذاری صنایع به بخش خصوصی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تا کنون خصوصی سازی به شکل واقعی در کشور شکل نگرفته است، گفت: شیرینی تسلط بر بنگاه‌ها برای دولت مانع واگذاری صنایع به بخش خصوصی است و باید برای جلوگیری از آن عزم جدی وجود داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104039025319.jpg کام,شیرین,دولت,از,تسلط,بر,بنگاه‌ها,مانع,واگذاری,صنایع,به,بخش,خصوصی Icana

رضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص روند خصوصی سازی در دولت، اظهارداشت: روند خصوصی سازی در کشور نا کارآمد صورت گرفته است و خصوصی سازی را به معنای واقعی انجام نداده‌ایم.

نماینده مردم داراب وزرین دشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به صورت مثال ذوب‌آهن اصفهان به عنوان یکی از قدیمی‌های صنعت فولاد کشور است در اختیار نهادهایی قرارگرفته که در طول این سالها نشان داده که شایستگی لازم را برای اداره این مجموعه ندارد و این مجموعه را رها کرده است، گفت: اینگونه واگذاری‌ها به ضرر اقتصاد، اشتغال و صنعت کشور است.

انصاری با اشاره به اینکه باید خصوصی‌سلزی به معنای واقعی در کشور صورت گیرد، اضافه کرد: بخش صنعت و معدن کشور باید در اختیار نهادهای قرار به‌گیرد که شایستگی و توانایی این بخش‌ها را داشته باشند و کار را رها نکنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بخشی از صنایع مانند خودروسازی که به بخش خصوصی واگذار شده است سایه سنگین دولت همچنان احساس می‌شود، اضافه کرد: همه دولت‌های روی کار آمده تا کنون در مقابل خصوصی سازی مقاومت کرده‌اند و نمی‌توانند از شیری تسلط بر بنگاه‌ها و بنگاه‌داری بگذرند و این نیاز به تدبیر و اراده جدی در دولت دارد.

عضو کمیسین صنایع و مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم در آینده یک صنعت خودروسازی رقابتی داشته باشیم باید خصوصی سازی در آن شکل بگیرد و دولت دست از مدیریت بنگاها بر دارد و این نقطه ضعف وزارت صنعت، معدن و تجارت حتی در فعلی نیز است، خاطر نشان کرد: دولت نباید مدیریت بر بنگاه‌های خودروسازی را عهده داشته باشد بلکه باید نقش سیاست‌گذار را در صنایع داشته باشد که لازمه آن حرکت دولت به سمت خصوصی سازی است.

انصاری با بیان اینکه تا کنون خصوصی سازی به شکل واقعی در کشور شکل نگرفته است، گفت: شیرینی تسلط بر بنگاه‌ها برای دولت مانع واگذاری صنایع به بخش خصوصی است و باید برای جلوگیری از آن عزم جدی وجود داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet