خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/04/26 11:08:43
سرویس سیاسی
ابوترابی تشریح کرد:

عجله برای نهایی شدن برجام امروز ایران را در مخمصه حقوقی مقابله با بدعهدی آمریکا انداخته است

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با عجله برای نهایی شدن برجام ایران در مخمصه حقوقی افتاده است و نمی توان نسبت به بدعهدی آمریکا اقدامی داشت.
عجله برای نهایی شدن برجام امروز ایران را در مخمصه حقوقی مقابله با بدعهدی آمریکا انداخته است عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با عجله برای نهایی شدن برجام ایران در مخمصه حقوقی افتاده است و نمی توان نسبت به بدعهدی آمریکا اقدامی داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109882506336.jpg عجله,برای,نهایی,شدن,برجام,امروز,ایران,را,در,مخمصه,حقوقی,مقابله,با,بدعهدی,آمریکا,انداخته,است Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دومین سالگرد توافق هسته ای ایران با کشورهای گروه 1+5 اظهار داشت: در زمان تنظیم سند توافق هسته ای، متاسفانه تیم مذاکره کننده کشور عجله کرد و به ریزه کاری های حقوقی توجه قابل قبولی نشد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: همین عدم توجه به ریزه کاری های حقوقی و عدم پیش بینی ها لازم در زمینه بدعهدی غربی ها باعث شده ایران هزینه زیادی پرداخت کند چرا که هم دست آوردهای هسته ای را از دست داده ایم و هم با مخمصه حقوقی مواجه است.

وی  گفت: با گذشت زمان میزان و عمق مخمصه حقوقی برجام نمایان تر می شود، چرا که میزان داده ها و ستانده ها در برجام یکسان نیست و برخلاف شروط 9 گانه رهبری پیش رفته است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: حتی ظریف وزیر امور خارجه کشور اظهار داشت که مردم آثار اجرایی شدن برجام را در زندگی روزمره خود لمس نکرده اند، متاسفانه ایران با اجرای برجام هر چه داشت رو کرد و به نوعی دست ما خالی شد و از طرف دیگر نمی توانیم با مسائل حقوق از روح و متن برجام دفاع و حمایت کنیم.

ابوترابی بیان داشت: آینده برجام با رویه ای که آمریکا در پیش گرفته و مخصمه حقوقی وجود دارد تفاوت زیادی به دو سالی که از عمر آن گذشت نخواهد داشت، در برجام مفر متعددی برای فرارهای حقوقی برای آمریکا دیده شده است که به خوبی از آن استفاده می شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکایی ها نهایت استفاده را از ضعف حقوقی در برجام می برند چرا که آنها با 100 حقوقدان در مذاکرات حضور پیدا می کردند اما کل تیم مذاکره کننده ما 10 نفر بود که تعداد حقوقدان آن بسیار کم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet