هدر موبایل
1396/04/27 14:07:00
سرویس اقتصادی
ملکی:

نمی‌توان مرزهای بازار آزاد را در مقابل واردات بست/ دومین شرکت خودروسازی هند در ایران فعال می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نمی‌توان دربازار آزاد مانع ورود کالاها با کیفیت متفاوت شد، هر کیفیتی قیمت خاص خود را دارد و بازار خاص خود را کسب می‌کند.
نمی‌توان مرزهای بازار آزاد را در مقابل واردات بست/ دومین شرکت خودروسازی هند در ایران فعال می‌شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نمی‌توان دربازار آزاد مانع ورود کالاها با کیفیت متفاوت شد، هر کیفیتی قیمت خاص خود را دارد و بازار خاص خود را کسب می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108056030218.jpg نمی‌توان,مرزهای,بازار,آزاد,را,در,مقابل,واردات,بست/,دومین,شرکت,خودروسازی,هند,در,ایران,فعال,می‌شود Icana

ولی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ظرفیت همکاری ایران و هند در زمینه تولید خودرو، اظهار داشت: در جلسه برگزار شده بین رئیس کمیسون صنایع و معادن، فریدون احمدی و اینجانب  با هیئت گروه خودروسازی هندی ماهیندرا شرایط همکاری این شرکت با یکی از شرکت‌های وارد کننده خودرو کشور بررسی شد.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت ماهیندرای بعد از شرکت تاتای دومین شرکت بزرگ خودرو سازی هند است، گفت: شرکت واردکننده خودرو داخلی در تلاش برای دریافت مجوز تولید و فروش محصولات این شرکت هندی در ایران است.

وی با اشاره به اینکه شناخت کافی از تولیدات این گروه خودرو سازی ندارم، اضافه کرد: در زمان فعالیت در ایران‌خودرودیزل و سفری که به ساحل عاج داشتم مسئولین این کشور اعلام کردند که محصولات خریداری شده از تاتای هند از کیفیت کافی برخوردار نیست، اما کیفیت اتوبوس‌های ایرانی مناسب است.

این نماینده مردم در مجلس، افزود: زمانی که بازار آزاد است نمی‌توان مرزها را بست و از واردات محصولات برخی شرکت‌ها جلوگیری کرد، همان گونه که محصولات چینی وارد بازار خودرو می‎‌شود هندی‌ها نیز می‌توانند محصولات خود را به بازار عرضه کنند.

ملکی در خصوص میزان کیفیت محصولات هندی، اظهار داشت: نمی‌توان گفت کیفیت این محصولات از تولیدات چین بهتر یا پایین‌تر است، هر کیفیتی قیمتی دارد و باید هزینه آن را پرداخت کنیم و نباید از محصولی که 20 میلیون تومان قیمت دارد با خودرو 40 میلیونی رقابت کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه، ماشین‌های دارای کیفیت پایین بازار خاص خود را خواهد داشت و طبیعی است که سهم بزرگی از بازار را در بر نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: بازار و تقاضا تعیین می‌کند چه خودرو و محصولی می‌تواند در آن حضور داشته باشد و با دیگر محصولات به رقابت ‌به‌پردازد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet