هدر موبایل
1396/04/30 14:47:33
سرویس فرهنگی

پاسخ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس  به نامه رئیس شورای پاپی واتیکان/ تاکید بر همگرایی ادیان

آیت الله احمد مبلغی در نامه‌ای به کاردینال ژان لویی توران رئیس شورای پاپی واتیکان و در پاسخ نامه پیشین او، از مواضع وی در زمینه گفتمان بین‌الادیانی تجلیل کرد.
پاسخ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس  به نامه رئیس شورای پاپی واتیکان/ تاکید بر همگرایی ادیان آیت الله احمد مبلغی در نامه‌ای به کاردینال ژان لویی توران رئیس شورای پاپی واتیکان و در پاسخ نامه پیشین او، از مواضع وی در زمینه گفتمان بین‌الادیانی تجلیل کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/57922.jpg پاسخ,رئیس,مرکز,تحقیقات,اسلامی,مجلس, به,نامه,رئیس,شورای,پاپی,واتیکان/,تاکید,بر,همگرایی,ادیان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ آیت الله احمد مبلغی در نامه‌ای به  کاردینال ژان لویی توران رئیس شورای پاپی واتیکان از مواضع وی در زمینه گفتمان بین‌الادیانی تجلیل و خاطرنشان کرد: تلاش‌های جدید واتیکان در جهت همگرایی با مسلمانان فضاهای جدیدی را به نفع صلح، آرامش و همزیستی اتباع ادیان در جوامع مختلف گشوده است.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در این نامه افزود: یقینا ادامه این مسیر، نتایج درخشان تری در پی خواهد آورد.

مبلغی یادآورشد: برخورداری ادیان از اصول مشترکی همچون توجه به خدا، معاد، معنویت، دعا، پاکیزه خواهی برای روح، سلامت خواهی برای محیط زندگی و محیط زیست، خدمت به بشریت و آرامش خواهی برای انسان ها، فرصت بزرگ و کمیابی است که به اتکاء آن، ادیان  می توانند به همگرایی روی آورند.

وی در این نامه افزود: این فرصت در گذشته، چندان محل توجه قرار نگرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در این نامه بیان داشت: اکنون بیش از هر زمان دیگر، ضرورت بهره گیری ادیان از  این فرصت، جهت ایجاد همگرایی در سطح بین المللی آشکار تر شده است. ادیان از این رهگذر می توانند معنویت، امنیت، صمیمیت و محبت را در جوامع بشری تقویت کنند.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس افزود: یقینا رضایت خداوند - که امری محوری در همه ادیان است- در همگرایی ادیان معنی و حضوری اطمینان بخش به خود می گیرد.

رئیس شورای پاپی واتیکان: رابطه مومنان با خداوند باید در نوع برخورد آنها با دنیا نمایانگر باشد

پیش از این کاردینال ژان لویی توران رئیس شورای پاپی در نامه ای به مناسبت عید فطر برای آیت الله مبلغی خاطرنشان کرده بود: تجربه مسیحی و مسلمان ارزش این پیام را به منظور ارتقاء روابط صمیمانه بین همسایگان، دوستان، مسیحیان و مسلمانان تایید می کند خصوصا هنگامی که افکار خود را در رابطه با چالش های فعلی و ضروری به اشتراک می گذارند.

در ادامه این نامه رئیس شورای پاپی آمده است: بحران زیست محیطی مساله ای است که یک تغییر درونی عمیق را می طلبد، به عنوان افراد مومن رابطه ما با خداوند باید در نوع برخوردمان با دنیایی که ما را در برگرفته مشهودتر گردد. رسالت ما در پاسداری از خلقت خدا به عنوان مسیحی یا مسلمان، نه امری اختیاری و نه حاشیه ای که بخش اساسی آن می باشد.

در عنوان این نامه که علاوه بر کاردینال ژان لویی توران،  میگل آنهل ایوزو گوشوت نیز آن را امضاء کرده جمله "مسیحیان و مسلمانان با هم برای حفاظت از خانه ای مشترک" قید شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet