هدر اصلی
1396/04/27 12:01:14
سرویس اقتصادی
نجفی خوشرودی تاکیدکرد:

افزایش مهاجرت از روستاها با لغو ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت

نماینده مردم بابل در مجلس با بیان اینکه  برنج یکی از محصولات مهم و استراتژیک استان مازندارن  از جمله شهرستان بابل به شمار می‌آید،گفت: برای حمایت از تولید و تنظیم بازار برنج نیازمند استفاده از روش های مختلف اقتصادی و تولیدی هستیم.
افزایش مهاجرت از روستاها با لغو ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت نماینده مردم بابل در مجلس با بیان اینکه  برنج یکی از محصولات مهم و استراتژیک استان مازندارن  از جمله شهرستان بابل به شمار می‌آید،گفت: برای حمایت از تولید و تنظیم بازار برنج نیازمند استفاده از روش های مختلف اقتصادی و تولیدی هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107673910730.jpg افزایش,مهاجرت,از,روستاها,با,لغو,ممنوعیت,واردات,برنج,در,فصل,برداشت Icana

  علی نجفی خوشرودی  درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت بازار برنج درکشور،گفت: درسال گذشته با اتخاذ تصمیمات کاربردی برای تنظیم بازار ،واردات برنج  در فصل برداشت ممنوع شد اما شندیده ها هم  اکنون  حکایت از این موضوع داردکه ممنوعیت واردات برنج  در فصل برداشت  لغو شده است که این امر  تولید کننده  داخلی  را با مشکلات عدیده  ای روبرو می کند.

 نماینده  مردم بابل درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: لغو ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت همخوانی با حمایت از تولید داخلی و  چارچوب های  اقتصاد مقاومتی، رونق تولید ملی ندارد و از همین رو ما باید با استفاده از روشها وتکنولوژی‌های جدید علاوه بر افزایش تولید برنج،کشاورز را برای ماندگاری  در  تولید ترغیب کنیم.

 نجفی افزود: برای  تنظیم بازار داخلی برنج در برخی  فصل های سال،  واردات  امری  اجتناب ناپذیر  تلقی می شود؛ اما نباید واردات به حدی  در اقتصاد کشاورزی کشور نفوذ  کند که  فضا، رونق تولید داخلی و در انتها تولید ملی را  تحت تاثیر منفی  قرار بدهد.

 نماینده  مردم بابل در   مجلس  تصریح کرد:  واردات بی رویه و قاچاق  ضربه مهلکی به اقتصاد داخلی – ملی  کشور وارد می کند و  با توجه به اینکه  بیکاری جوانان  ما تبدیل  به یک معضل جدی شده است،  باید  علاوه  بر حمایت  از  تولید داخلی ، چرخه صادرات نیز   رونق بگیرد.

 نماینده  مردم بابل  در  مجلس با بیان اینکه  برنج یکی از  محصولات مهم و استراتژیک  استان مازندارن  از جمله شهرستان  بابل  به شمار می آید ، گفت:  برای  حمایت از  تولید و تنظیم بازار  برنج با ید با روش های مختلف  اقتصادی کشاورزان را یاری داد.

 عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس،یادآورشد: با لغو ممنوعیت واردات برنج در فصل  برداشت، مهاجرت کشاورزان از روستاها  و افزایش  تغییرکاربری در اراضی  کشاورزی  را با دست خودمان  رقم می  زنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet