شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/04/27 07:35:00
سرویس فرهنگی
خانه ملت گزارش می‌دهد:

دو کمیسیون تخصصی مجلس پیگیر چکش‌کاری طرحی برای توسعه عدالت آموزشی و بهبود معیشت فرهنگیان

تعریف منابع جدید برای توسعه عدالت آموزشی، بهبود معیشت و پرداخت مطالبات فرهنگیان، تامین سرانه آموزشی و پرورشی از جمله مفاد موجود در طرحی است که مجلس آن را قید یک فوریت در دستورکار دارد.
دو کمیسیون تخصصی مجلس پیگیر چکش‌کاری طرحی برای توسعه عدالت آموزشی و بهبود معیشت فرهنگیان تعریف منابع جدید برای توسعه عدالت آموزشی، بهبود معیشت و پرداخت مطالبات فرهنگیان، تامین سرانه آموزشی و پرورشی از جمله مفاد موجود در طرحی است که مجلس آن را قید یک فوریت در دستورکار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/44460.jpg دو,کمیسیون,تخصصی,مجلس,پیگیر,چکش‌کاری,طرحی,برای,توسعه,عدالت,آموزشی,و,بهبود,معیشت,فرهنگیان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، پس از آنکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت بررسی طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش  موافقت کردند.

به تازگی نیز انتخابات هیات رئیسه کمیسیون مشترک طرح تنظیم مقررات مالی آموزش‌وپرورش برگزار و اعضای آن انتخاب شدند.

فردا اولین جلسه کمیسیون مشترک طرح تنظیم مقررات مالی آموزش ‌و پرورش برگزار می‌شود

جهانبخش محبی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه کلیات و جزئیات طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش ‌و پرورش بر اساس آیین نامه داخلی در کمیسیون مشترک مربوطه بررسی و نتیجه به صحن ارائه می‌شود، گفت: اولین جلسه بررسی این طرح نیز فردا ( 27تیرماه) با حضور اعضا برگزار خواهد شد.

رئیس کمیسیون مشترک طرح تنظیم مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش ‌و پرورش تصریح کرد: با تصویب این طرح بخش اعظمی از مسائل اداری و مالی آموزش ‌و پرورش سامان خواهد یافت.

توسعه عدالت آموزشی هدف طرح تنظیم مقررات مالی آموزش ‌و پرورش

محسن بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه کمیسیون مشترک طرح تنظیم مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش دارای 23 عضو از کمیسیون‌های برنامه، بودجه و محاسبات و آموزش و تحقیقات مجلس است، گفت: تامین بخشی از نیازهای مالی و رفاهی مستلزم منابع جدیدی است که خارج از چارچوب های موجود در اختیار بخش تعلیم و تربیت کشور باشد، به همین منظور باید مقررات مالی،اداری و پشتیبانی معینی توسط قانون گذار طراحی شده و اختیارات قانونی در کنار تامین مالی پیش بینی شود.

دبیر این کمیسیون مشترک تصریح کرد: تبیین این طرح به منظور اجرای سند تحول بنیادین، ارتقای کیفیت برنامه های آموزش و پرورش، توسعه عدالت آموزشی توسط وزارت آموزش و پرورش و حل مشکلات جاری است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طرح مذکور دارای یک ماده واحده است که بر اساس مهم ترین ماده آن و در صورت تصویب در صحن علنی، مقرر می‌شود شرکت های دولتی، بانک‌های دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت یک درصد از کلیه درآمدهای حاصله خود را به خزانه واریز کنند تا از محل ردیف خاصی که در قانون بودجه لحاظ می شود علاوه بر بودجه سنواتی، در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد که در توسعه عدالت آموزشی، بهبود معیشت فرهنگیان، تامین سرانه آموزشی و پرورشی و پرداخت مطالبات فرهنگیان هزینه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet