هدر موبایل
1396/04/27 13:16:21
سرویس سیاسی
عباسی:

سرعت و دقت ما در اجرای برجام پایین بود / آمریکا هوشمندانه تر از ایران در برجام عمل کرد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شاید دقت نظر یا سرعت عمل ما در اجرای مفاد برجام پایین بوده یا طرف مقابل هوشمندانه تر از ما عمل کرده است.
سرعت و دقت ما در اجرای برجام پایین بود / آمریکا هوشمندانه تر از ایران در برجام عمل کرد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شاید دقت نظر یا سرعت عمل ما در اجرای مفاد برجام پایین بوده یا طرف مقابل هوشمندانه تر از ما عمل کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201706100290426554.jpg سرعت,و,دقت,ما,در,اجرای,برجام,پایین,بود,/,آمریکا,هوشمندانه,تر,از,ایران,در,برجام,عمل,کرد Icana

اسدالله عباسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دومین سالگرد برجام اظهار داشت:اصل برجام سند خوب و مناسبی بود چرا که فضایی ایجاد کرد تا ایران با کشورهای مختلف ارتباط برقرار کنیم و در عرصه های بین المللی حضوری پررنگ و شاخص داشته باشیم.

 نماینده مردم رودسر و املش در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در جریان اجرای برجام، ایران به خوبی تعهدات خود را اجرایی کرد که به تایید نهادها و سازمان های بین المللی نیز رسید اما زمانی که نوبت به اجرای تعهدات کشورهای گروه 1+5 رسید شاهدبدعهدی و کارشکنی بودیم.

وی گفت: آنها در جریان اجرای برجام کشورهای مقابل تنها به تعهداتی پایبند هستند که منافع خودشان در آن تعریف شده باشد حتی اگر امتیازی به ایران می دهند از جمله فروش هواپیماها به این فکر می کنند که با این کار چه منفعت مادی نصیب شان می شود و گرنه تعهداتی که منافع یک طرفه دارد را اجرایی نمی کنند.

این نماینده مجلس افزود: بنابراین هنوز شاهد جذب سرمایه های خارجی مناسب در کشور نیستیم و همچنان با مشکل ارتباط بانکی مواجه هستیم، بسیاری از کشور با وجود اینکه معاملاتی با ما دارند اما از آنجایی که ایران از معاملات به دلار منع شده است منابع مادی را در اختیارمان قرار نمی دهند و از زیر پرداخت بدهی هایشان شانه خالی می کنند.

عباسی تاکید کرد: این کشورها حتی حاضر نیستند بدهی ایران را به یورو پرداخت کنند چرا که به شدت از جریمه های آمریکا و تحریم های این کشور می ترسند به این جهت باید گفت برجام نتوانست شرایط اقتصادی را برای ایران در فضای بین المللی بهبود چشمگیری دهد.

وی اظهار داشت: شاید دقت نظر یا سرعت عمل ما در اجرای مفاد برجام پایین بوده یا طرف مقابل هوشمندانه تر از ما عمل کرده است انتظار این بود که در دشمن شناسی دقیق تر عمل  و به تناسب دشمن و طرف مقابل با آن رفتار می کردیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار می رود دولت دوازدهم مسیر اجرای برجام را تصحیح کند توصیه کرد: بحث توافق هسته ای باعث شد تا حدود زیادی توجه از کشورهای همسایه خارج شود اما لازم است که در دولت دوازدهم دیپلماسی منطقه و سفارتخانه ها در کشورهای همسایه فعالتر شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet