شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/04/27 12:17:16
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی در همایش ملی پدافند بیوسایبری عنوان کرد؛

نقش انکار ناپذیر فضای سایبری بر آینده جهان

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت: فضای سایبری نقشی انکار ناپذیر بر آینده جهان دارد.
نقش انکار ناپذیر فضای سایبری بر آینده جهان رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت: فضای سایبری نقشی انکار ناپذیر بر آینده جهان دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/114167.jpg نقش,انکار,ناپذیر,فضای,سایبری,بر,آینده,جهان Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سردار غلامرضا جلالی در نخستین همایش ملی پدافند بیوسایبری در سلامت افزود: این همایش با هدف پایداری و امنیت راه اندازی شده است.
 
رئیس سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: نگاه به فناوری فقط با هدف دانش نیست بلکه باید به دانش مولد و دسترسی‌های آن توجه شود، موضوع سایبر و بیوسایبر در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.
 
وی گفت: سرعت فناوری در این حوزه عمری بیش از سه تا چهار سال ندارد و در فرصت بررسی آن با علم سایبری جدید مواجه می شویم.
 
سردار جلالی با اشاره به اینکه فضای سایبر فقط به اینترنت اطلاق نمی‌شود بلکه فناوری ارتباطات، آی تی، جنگ الکترونیک و ... است، افزود: تعریف ما از فضای سایبر، اینترنت و آی تی است که همان فناوری‌های یکپارچه‌ای است که می‌تواند در همه حوزه‌ها فعالیت کند.
 
وی گفت: همه سرمایه‌های جهانی در فضای سایبری در حال تبدیل شدن به داده یا اطلاعات هستند و این بسیار مهم است.
 
سردار  جلالی افزود: قابلیت فضای سایبر بسیار بالاست و همه این قابلیت‌ها در فضای سلامت نیز کاربرد دارد.
 
وی گفت: امروزه تلفیق فضای سایبری و سلامت در جهان در حال شکل گیری است و قدرت بالای پردازش اطلاعات در سرعت کم در فضای سایبری می‌تواند در حوزه سلامت اثرگذار باشد.
 
سردار جلالی با اشاره به اینکه این قابلیت‌ها در انتقال اطلاعات با سرعت بالا در تشخیص بیماری‌ها، بانک اطلاعاتی در درمان و پرونده بیماران، راه‌های انتقال بیماری و تاریخچه تهدیدات و ویروس‌ها و ارتباط بیمار و پزشک اهمیت و کارایی دارد افزود: البته با بکارگیری این تکنولوژی و دانش، تهدیدات و آسیب‌های سایبری نیز رخ می‌دهد که باید نسبت به آن اگاه بود.
 
جلالی گفت: رویکرد هوشمندانه، نگاه فرصت محور و ایجاد الگوی مناسب برای کاهش آسیب ناشی از سرویس‌های سایبری از جمله اقدامات بازدارنده در برابر این تهدیدات است.
 
رئیس سازمان پدافند غیر عامل، افزود: این همایش اولین تلاش برای ادغام دو دانش سایبری و بیولوژیک است و امیدواریم این قدم اولیه باشد و دانشگاه‌ها در چارچوب علمی این موضوع را دنبال کنند.
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نخستین همایش ملی پدافند بیوسایبری در سلامت با حضور مسئولان آغاز به کار کرد./
 
پایان پیام
کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet