هدر موبایل
1396/04/27 12:05:20
سرویس صحن
مخالفان لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه و آثار علمی؛

مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی نیازمند ترسیم ساز و کار

مخالفان لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه و آثار علمی نظرات خود را در این خصوص بیان کردند.
مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی نیازمند ترسیم ساز و کار مخالفان لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه و آثار علمی نظرات خود را در این خصوص بیان کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201706103813052155.jpg مقابله,با,تقلب,در,تهیه,آثار,علمی,نیازمند,ترسیم,ساز,و,کار Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 27 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه و آثار علمی گفت: نظارت کافی بر آثار علمی نداریم و برایش باید ساز و کار ترسیم کنیم، زیرا تشخیص پایان نامه از منظر چگونگی استفاده از مطالب کار دشواری است.

وی ادامه داد: پذیرش بی حد به نسبت استاد به دانشجو یکی از معضلاتی است که نیازمند بررسی است و باید برنامه ریزی ایجاد شود که اساتید برای پایان نامه ها وقت کافی بگذارند.

حاجی دلیگانی دیگر مخالف لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه و آثار علمی گفت: یکی از مشکلات ما منطبق نبودن فعالیت های دانشگاهی ما با استانداردهای پژوهشی است و این در حالی است که فرصت گذاری دانشجویان برای تحصیلات تکمیلی کافی نیست و فرصت لازم را برای تهیه پایان نامه ندارند.

وی ادامه داد: پذیرش دانشجو با سطح علمی پایین برای مقاطع تحصیلات تکمیلی انجام می شود لذا در این راستا توان نوشتن پایان نامه وجود ندارد و این امر موجب می شود مشکل بیکاری را به تحصیلات عالی منتقل کنیم.

حاجی دلیگانی افزود: با باز کردن درهای دانشگاه برای کسب درآمد و منتقل کردن بیکاران به مقطع دکتری در حالی که توان کار تحقیقاتی و پژوهشی را ندارند نیازمند رفع است.

فرج الله رجبی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه و آثار علمی گفت: دوستان گرامی نظام آموزشی ما مختل شده است، سال هاست که در کوچه و پس کوچه ها مدارک فوق لیسانس و دکتری می دهیم اما ارزیابی برای کسانی که آموزش می دهند و آموزش می گیرند نداریم.

وی ادامه داد: در پایان نامه، عنوان پایان نامه را اساتید تعیین می کنند و اگر می دانند اساتید عنوان پایان نامه تکراری است نباید در پروپزال موافقت کنند./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet