هدر اصلی
1396/04/27 13:11:27
سرویس صحن
مرادی در تذکر شفاهی؛

آقای آخوندی جاده مریوان-سنندج 748 پیچ خطرناک دارد

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در اصلاح جاده مریوان – سنندج به عنوان یکی از پرخطرترین جاده های کشور شد.
آقای آخوندی جاده مریوان-سنندج 748 پیچ خطرناک دارد نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در اصلاح جاده مریوان – سنندج به عنوان یکی از پرخطرترین جاده های کشور شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107368576606.jpg آقای,آخوندی,جاده,مریوان-سنندج,748,پیچ,خطرناک,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، منصور مرادی در نشست علنی امروز (سه شنبه 27 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با تبریک 26 تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان و افتخارآفرینی ورزشکاران جوان لایق شهرستان های مریوان و سروآباد در مسابقات ملی و بین المللی گفت: تذکر اول بنده به رئیس جمهور و کابینه دولت است که امروز استان کردستان یکی از استان هایی است که بیشترین آمار بیکاری را در سطح کشور دارد و روزی نیست که صدها نفر با مدارک دانشگاهی به دفاتر ما برای استخدام و پیدا کردن شغل مراجعه نکنند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه سهم استان کردستان در استخدام های کشوری کمتر از 100 نفر اعلام شده، می گویم که این تعداد با نیازهای دستگاه های اجرایی استان و میزان بیکاری جوانان در استان مطابقت ندارد، لذا انتظار داریم که افزایش سهم استان را در استخدامی های کشوری مدنظر قرار دهید.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از جوانان ما با مدارک لیسانس، فوق لیسانس و حتی دکتری به کوله بری روی آورده اند و تعدادی از آنها درخواست کارت کوله بری کرده اند که متاسفانه به آنها تعلق نگرفته است.

مرادی در تذکر دیگری خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: عدم تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی، حق التدریسی ها و مربیان پیش دبستانی تبدیل به دغدغه ای برای فرهنگیان در استان کردستان و همچنین حوزه انتخابیه بنده شده است. همچنین اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری و پرداخت عادلانه حقوق برای تمامی کارکنان آموزش و پرورش را خواستارم.

وی در تذکر بعدی خود خطاب به وزیر علوم گفت: بومی گزینی در کنکور سراسری سبب نارضایتی و اعتراض جوانان کردستانی شده است، به طوری که نمی توانند با نمرات بالایی که دارند، در دانشگاه های مورد علاقه خود در استان های دیگر مشغول به تحصیل شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی همچین به وزیر نیرو تذکر داد که با توجه به حاصلخیزی زمین و شراط مساعد آب و هوایی و علی رغم بهره وری بالا آب در کردستان دلیل انتقال آب به سایر استان ها چیست؟ آیا از میزان بیکاری کردستان در مقایسه با سایر استان ها باخبر هستید؟

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی همچنین در تذکر به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: متاسفانه شاهد کشته شدن هموطنان خود در جاده مریوان- سنندج هستیم، این جاده با 748 پیچ خطرناک یکی از پرخطرترین جاده های کشور است و این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی در سفر سال گذشته خود به منطقه قول مساعد داد که دو ساله مشکل این جاده را مرتفع کنید، اما متاسفانه بیشتر پروژه های این مسیر به حالت نیمه تعطیل درآمده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet