هدر اصلی
1396/04/28 15:09:00
سرویس اقتصادی
زارع:

بیکاری 12درصد مردان و23درصد زنان ساکن شهرها /بخش صنعت توان بازپرداخت تسهیلات با سود بیش از 18 درصد را ندارند

سخنگوی کمیسیون اقتصاد، گفت:بخش تولید توان بازپرداخت وام‌های با بیش از ۱۸ درصد سود را ندارند و با احتساب سود ۶درصد دیرکرد باز پرداخت، در شرایط رکود، سود وام‌ها به ۲۴ درصد افزایش می‌یابد.
بیکاری 12درصد مردان و23درصد زنان ساکن شهرها /بخش صنعت توان بازپرداخت تسهیلات با سود بیش از 18 درصد را ندارند سخنگوی کمیسیون اقتصاد، گفت:بخش تولید توان بازپرداخت وام‌های با بیش از 18 درصد سود را ندارند و با احتساب سود 6درصد دیرکرد باز پرداخت، در شرایط رکود، سود وام‌ها به 24 درصد افزایش می‌یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104176803219.jpg بیکاری,12درصد,مردان,و23درصد,زنان,ساکن,شهرها,/بخش,صنعت,توان,بازپرداخت,تسهیلات,با,سود,بیش,از,18,درصد,را,ندارند Icana

رحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص بازپرداخت وام‌ با سود 30 درصد توسط صنعتگران، اظهار داشت: در برخی موسسات مالی و اعتباری سود وام‌های داده شده به بخش تولید به 33 درصد هم می‌رسد.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بانک‌ها وام‌ها با سود 18 درصد توسط دولت به بخش صنعت داده می‌شود، گفت: بخش تولید توان بازپرداخت وام‌های با بیش از 18 درصد سود را ندارند و با احتساب سود 6 درصد دیرکرد باز پرداخت پرداخت در شرایط رکود سود وام‌ها به 24 درصد افزایش می‌یابد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت سود ارزش افزوده را در کشور تحت تاثیر قرارداده است، اضافه کرد: بنابراین فعالیت‌ها به‌سمت بازارهای ارز و طلا برده می‌شود و این مسئله عامل بالا رفتن نرخ بیکاری در شهرها می‌شود و به طور مثال نرخ بیکاری بانوان در شهرها بیش از 23 درصد و همچنین نرخ بیکاری مردان نیز بیش از 12 درصد است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه  به‌صورت تقریبی 130 هزار میلیارد تومان پول در دست موسسات مالی و اعتباری قرار دارد، خاطرنشان کرد: موسساتی در این بین وجود دارد که مجاز هستند اما تخلف دارند و باید ساماندهی شوند تا مردم به آنها اعتماد کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet