هدر اصلی
1396/04/27 18:21:44
سرویس بین الملل
امیرآبادی فراهانی در دیدار سفیر ازیکستان:

بسترهای مناسبی برای توسعه روابط ایران و ازبکستان وجود دارد

بهادر عبدالله یوف سفیر ازبکستان با احمد امیر آبادی، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران  ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
بسترهای مناسبی برای توسعه روابط ایران و ازبکستان وجود دارد بهادر عبدالله یوف سفیر ازبکستان با احمد امیر آبادی، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران  ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610107216740009.jpg بسترهای,مناسبی,برای,توسعه,روابط,ایران,و,ازبکستان,وجود,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد امیر آبادی فراهانی (امروز سه شنبه 27 تیرماه) در ابتدای دیدار با بهادر عبدالله یوف سفیر ازبکستان روند رو به رشد تعاملات اقتصادی و فرهنگی بین ایران و ازبکستان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: بسترهای مناسبی برای توسعه روابط در بخش های مختلف اقتصادی،  تجاری و فرهنگی میان دو کشور وجود دارد که باید از آن در راستای ارتقاء سطح همکاری ها و منافع دو ملت بهره برد.

وی در ادامه بر توسعه و گسترش مناسبات اقتصادی و فرهنگی بویژه ارتباطات پارلماتی فی مابین تاکید کرد.

رئیس گروه دوستی ایران و ازبکستان در ادامه با اشاره به پیوند عمیق و دیرینه فرهنگی و دینی و تاریخی دو ملت گفت: پیشینه مرادوات میان ایران و ازبکستان بستر مناسبی جهت گسترش همکاری ها در سایر عرصه ها را فراهم نموده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: امیدواریم با توسعه روابط گروه‌های دوستی دو کشور بتوانیم به تعمیق روابط پارلمانی تعامل بیشتری بوجود آید.

در ادامه این دیدار سفیر ازبکستان با ابراز خرسندی از گسترش مرادوات فرهنگی و اقتصادی میان دو کشور و ابراز تاسف از حادثه تروریستی مجلس بیان داشت: رابطه ایران و ازبکستان از زمان استقلال از شوروی همواره برقرار بوده است و شهادت جمعی از کارکنان و مردم در حادثه تروریستی مجلس را تسلیت می گویم.

بهادر الله یوف، در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری مهم و تاثیر گذاری در منطقه است و برقراری ثبات و امنیت در منطقه بدون حضور ایران در تصمیم گیری های منطقه ای و بین المللی امکان پذیر نمی باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet