هدر موبایل
1396/04/30 09:26:19
سرویس استان ها
کاظم زاده:

ایلام هنوز زیرساخت های لازم برای تردد زائران اربعین را ندارد

نماینده مردم دهلران در مجلس، گفت: استان ایلام هنوز زیر ساخت های لازم را برای کنترل و هدایت این حجم جمعیت در مراسم اربعین را ندارد و باید توجه ویژه و خاصی به این استان برای حل مشکلات زیرساختی از سوی مسولان صورت بگیرد.
ایلام هنوز زیرساخت های لازم برای تردد زائران اربعین را ندارد نماینده مردم دهلران در مجلس، گفت: استان ایلام هنوز زیر ساخت های لازم را برای کنترل و هدایت این حجم جمعیت در مراسم اربعین را ندارد و باید توجه ویژه و خاصی به این استان برای حل مشکلات زیرساختی از سوی مسولان صورت بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108959669295.jpg ایلام,هنوز,زیرساخت,های,لازم,برای,تردد,زائران,اربعین,را,ندارد Icana

شادمهر کاظم زاده درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در "خصوص مهیابودن زیرساخت های استان ایلام برای تردد زائران اربعین حسینی (ع)و اقدامات انجام شده در این زمینه" ، اظهار داشت: حقیقتا استان ایلام هنوز زیرساختهای لازم را برای کنترل و هدایت این حجم جمعیت در مراسم اربعین را ندارد و باید توجه ویژه و خاصی به این استان برای حل مشکلات زیرساخت های صورت بگیرد تا شرایط برای مردم آسان تر شود.

وی با تاکید براینکه باید هماهنگی و همکاری لازم در این خصوص صورت بگیرد و بودجه لازم برای آماده سازی زیرساختها فراهم شود تا به سرعت مشکلات مرتفع شود، گفت: برای تردد زائران به کربلای معلی برای مراسم اربعین حسینی(ع) طی سالهای اخیر اقداماتی برای آماده کردن زیر ساختهای لازم در استان ایلام صورت گرفته شده که البته باز نیاز به بودجه و توجه بیشتر مسئولان برای سهولت در تردد زائران دارد، چرا که تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله های زیادی وجود دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با ابراز گلایه از مسئولان بخاطر عدم بازگشایی مرز شهر دهلران به سمت عراق، بیان داشت: شهر دهلران نسبت به مهران مرز نزدیک تر و راحت تری برای تردد به سمت عراق برای زائران کربلای معلی دارد که انتظار مردم این شهر این است بر اساس قول های داده شده مسئولان به مردم این منطقه مرز این شهر باز شود تا به بهبود وضعیت مردم کمک کند و آنها نیز از وضعیت مرز سودی ببرند.

وی با ابراز تاسف از اینکه بعد از گذشت سالها و با توجه به قول های داده شده هنوز حتی بازارچه مرزی این شهر نیز راه اندازی نشده است،‌ افزود: امیدواریم برای کمک به معیشت و اشتغال مردم این شهر بازارچه مرزی نیز به زودی افتتاح شود تا مردم این شهر مرزی نیز از مزایای این بازارچه ها استفاده نمایند.

کاظم زاده با بیان اینکه متاسفانه علیرغم قول های چندین باره مسئولان برای راه اندازی مرزدهلران هنوز این اقدام صورت نگرفته است،‌ تصریح کرد: این در حالی است که زیر ساختهای ابتدایی برای تردد زائران به عراق فراهم است و با همکاری و هماهنگی با دیگر دستگاه ها می توان شاهد بهبود وضعیت برای تردد از این شهر باشیم و مردم برای تردد از مهران با مشکلات و گرفتاری کمتری روبرو باشند.

نماینده مردم دهلران در مجلس با بیان اینکه این سئوال چندین ساله مردم منطقه است که چرا آنها نمی توانند از مزایای شهر مرزی استفاده کنند؟ و این در حالی است که آمادگی نسبی برای تردد زئران به سمت کربلا با توجه به مسیر نزدیک تر این شهر با شهرهای زیارتی  وجود دارد، تاکید کرد: اقدامات،  درخواست ها،  رایزنی ها و گفتگوهای لازم برای راهاندازی مرز دهلران با مسئولان مربوطه طی سالهای گذشته با توجه به حجم بالای تردد انبوه زائران اربعین حسینی(ع) صورت گرفته، ولی هنوز هیچ جواب قانع کننده ای به مردم داده نشده است.

وی در پایان افزود: مطمئنا بازکردن مرز دهران می تواند کمک فراوانی برای کاهش حجم تردد و مراجعه مردم به سمت مرز مهران داشته باشد و مشکلات سال های قبل را شاهد نباشیم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet