هدر اصلی
1396/04/27 18:54:23
سرویس اقتصادی
باستانی نشست کمیسیون صنایع و معادن را تشریح کرد:

رای مثبت کمیسیون صنایع به تحقیق و تفحص از وزارت صنعت و معدن در مورد صدور مجوزهای بهره‌برداری از معادن

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از رای مثبت این کمیسیون به تحقیق و تفحص از وزارت صنعت و معدن در مورد صدور مجوزهای بهره‌برداری از معادن خبرداد.
رای مثبت کمیسیون صنایع به تحقیق و تفحص از وزارت صنعت و معدن در مورد صدور مجوزهای بهره‌برداری از معادن سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از رای مثبت این کمیسیون به تحقیق و تفحص از وزارت صنعت و معدن در مورد صدور مجوزهای بهره‌برداری از معادن خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/43551.jpg رای,مثبت,کمیسیون,صنایع,به,تحقیق,و,تفحص,از,وزارت,صنعت,و,معدن,در,مورد,صدور,مجوزهای,بهره‌برداری,از,معادن Icana

سعید باستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تشریح نشست امروز(سه‌شنبه 27 تیرماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهارداشت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی امروز در برنامه خود ۳ دستور داشت.

نماینده مردم سبزوار، مه‌ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستور اول کمیسیون در خصوص کارگروه ویژه رسیدگی به معضل قاچاق کالا و ارز بود، گفت: گزارش اولیه این کارگروه به سمع اعضای کمیسیون صنایع و معدن مجلس رسید.

باستانی با اشاره به اینکه گزارش دستگاهای مربوطه از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، وزارت اطلاعات، سازمان تعزیرات حکومتی و بقیه نهادها در خصوص مشکلات قانونی و نظارتی و راهکارهای اجرایی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز دریافت شده است، اضافه کرد: این گزارش‌ها به مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شد تا یک جمع بندی نهایی بر روی آن‌ها انجام شود و پس از آن گزارشی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خصوص آمارهای موجود در حوزه قاچاق مشکلاتی وجود دارد که باید دقیق و شفاف شود، تصریح کرد: آمارهای متعدد و متفاوتی در این حوزه وجود دارد، یک ارگان میزان قاچاق کالا را ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون اعلام می‌کند و آمار ارگان دیگر این میزان را ۲۲ میلیارد دلار است، این اختلاف، لزوم اجرای کار جدی و عزم ملی را در این زمینه نشان می‌دهد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در دستور کار بعدی دو تحقیق و تفحص وجود داشت، متذکر شد: این دو تحقیق و تفحص در خصوص عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در صدور مجوزهای بهره‌برداری معادن است که در کمیسیون مطرح شد و با اکثریت آرا تصویب شد و موضوع دیگر تحقیق و تفحص در خصوص نحوه واگذاری پتروشیمی باختر بود که این موضوع نیز با اکثریت آرا تصویب شد که به صحن علنی مجلس ارائه می‌شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet