شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/04/27 21:38:42
سرویس فرهنگی
محمودی جلسه کمیسیون مشترک تشکیل وزارتخانه صنایع دستی را تشریح کرد:

حضور رییس سازمان میراث فرهنگی در نشست کمیسیون/٣ کمیته برای بررسی های کارشناسی تشکیل می شود

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در تشریح نشست کمیسیون متبوعش با حضور زهرا احمدی پور از تشکیل سه کمیته برای بررسی های کارشناسی در این خصوص خبر داد.
حضور رییس سازمان میراث فرهنگی در نشست کمیسیون/٣ کمیته برای بررسی های کارشناسی تشکیل می شود سخنگوی کمیسیون مشترک طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در تشریح نشست کمیسیون متبوعش با حضور زهرا احمدی پور از تشکیل سه کمیته برای بررسی های کارشناسی در این خصوص خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105208365863.jpg حضور,رییس,سازمان,میراث,فرهنگی,در,نشست,کمیسیون/٣,کمیته,برای,بررسی,های,کارشناسی,تشکیل,می,شود Icana

سمیه محمودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون مشترک طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: در نشست امروز زهرا احمدی پور رییس سازمان میراث فرهنگی به همراه معاونان این وزارتخانه، نمایدگان سازمان برنامه و بودجه و همچنین نمایندگان بخش خصوصی و جامعه هتلداران حضور داشتند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمایندگان و مسئولان بخش دولتی و خصوصی در این نشست نظرات خود درباره تشکیل وزارتخانه را بیان کردند، افزود:مقرر شد برای انجام کارهای کارشناسی بیشتر سه کمیته به نام های کمیته میراث فرهنگی، کمیته صنایع دستی و کمیته گردشگری تشکیل شود و مرکز پژوهش های مجلس نظرات کارشناسی خود را در این موضوع مطرح کند.

بخش گردشگری ارزش افزوده فراوانی نصیب کشور می کند

محمودی با بیان اینکه بیشتر نظرات و دیدگاه ها موافق با طرح تشکیل وزارتخانه است، ادامه داد:با توجه به ضرورت اتکاء به اقتصاد غیرنفتی وضعیت بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید متفاوت از گذشته باشد، چراکه بخش گردشگری بخشی بوده که ارزش افزوده فراوان دارد.

وی یادآور شد: با توجه به چهار فصل بودن ایران و پتانسیل های تمامی مناطق می تواند در تمامی فصول پذیرای توریست باشد.

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یکی از دلایل اصرار بر تشکیل این وزارتخانه را افزایش نظارت نمایندگان بر این بخش دانست و تصریح کرد:این بخش باید به جایگاه خود در کشور دست یابد که از این طریق می توان از حجم بیکاری کاسته و اشتغال را افزایش داد، البته کمیسیون در بررسی این طرح تعجیل نداشته و با نظرات و اقدامات کارشناسی مرحله به مرحله پیش می رود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet