هدر موبایل
1396/04/30 15:42:36
سرویس اجتماعی
هاشمی:

لایحه حمایت از حقوق معلولان در ایستگاه کمیسیون مشترک / تلاش مجلس برای جامع ترشدن قانون حمایت از معلولان

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره علت تاخیر بررسی لایحه حمایت از حقوق معلولان، گفت: برای آنکه قانون بهتری در اجرا شاهد باشیم باید به بند بند لایحه توجه ویژه ای شود.
لایحه حمایت از حقوق معلولان در ایستگاه کمیسیون مشترک / تلاش مجلس برای جامع ترشدن قانون حمایت از معلولان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره علت تاخیر بررسی لایحه حمایت از حقوق معلولان، گفت: برای آنکه قانون بهتری در اجرا شاهد باشیم باید به بند بند لایحه توجه ویژه ای شود. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg لایحه,حمایت,از,حقوق,معلولان,در,ایستگاه,کمیسیون,مشترک,/,تلاش,مجلس,برای,جامع,ترشدن,قانون,حمایت,از,معلولان Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به لایحه حقوق حمایت از معلولان، افزود: برخی از معلولان نسبت به تاخیر در بررسی این لایحه گلایه مند هستند درحالی که کمیسیون ویژه مشترک با جدیت بررسی این لایحه را در دستور کار دارد.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اکنون قانون برای حمایت از معلولان وجود دارد و باید دستگاه های اجرایی آن را عملیاتی کنند و این لایحه تکمیل کننده و ارتقا دهنده قانون قبلی است لذا مشکلی در زمینه اجرای قوانین وجود نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره علت تاخیر بررسی لایحه حمایت از حقوق معلولان، افزود: به جهت فشردگی کار کمیسیون ها، فرصت چندانی برای بررسی لایحه حمایت از حقوق معلولان وجود نداشت اما اعضای کمیسیون ویژه مشترک در تلاش هستند تا هرچه سریعتر این لایحه را به نتیجه برسانند از سویی دیگر برای آنکه قانون بهتری را نیز در اجرا شاهد باشیم باید به بند بند لایحه توجه ویژه ای شود.

وی یادآور شد: لایحه حمایت از حقوق معلولان در مجلس نهم، مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس اصل 85 قانون اساسی قرار بود از سوی کمیسیون تصویب و سپس به شورای نگهبان ارسال شود اما شورای نگهبان به آن ایراد گرفت و عنوان کرد که باید این لایحه در صحن علنی به تصویب برسد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس این لایحه خدمات توانبخشی اعم از گفتار درمانی، کاردرمانی، خدمات مددکاری، مشاوره‌ای تحت پوشش بیمه‌ها قرار می‌گیرند که در تلاش هستیم زودتر این لایحه به نتیجه برسد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet