هدر موبایل
1396/04/28 10:34:10
سرویس صحن
نمایندگان مخالف و موافق لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر؛

لاهوتی: هرگونه تغییرات در موافقتنامه ها باید با اجازه مجلس انجام شود/ یوسف نژاد: رعایت اصول 77 و 139 قانون اساسی در اجرای موافقتنامه لحاظ می شود

نمایندگان مخالف و موافق نظرات خود را در خصوص لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر بیان کردند.
لاهوتی: هرگونه تغییرات در موافقتنامه ها باید با اجازه مجلس انجام شود/ یوسف نژاد: رعایت اصول 77 و 139 قانون اساسی در اجرای موافقتنامه لحاظ می شود نمایندگان مخالف و موافق نظرات خود را در خصوص لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر بیان کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201706103838020337.jpg لاهوتی:,هرگونه,تغییرات,در,موافقتنامه,ها,باید,با,اجازه,مجلس,انجام,شود/,یوسف,نژاد:,رعایت,اصول,77,و,139,قانون,اساسی,در,اجرای,موافقتنامه,لحاظ,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 28 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر اظهار داشت: براساس اصول 77 و 139 قانون اساسی هرگونه تغییری در موافقتنامه ها باید با اجازه مجلس انجام شود ولی در ماده 19 این لایحه خلاف آن را پذیرفته ایم.

مسعود پزشکیان به عنوان رئیس جلسه در پاسخ به این موضوع گفت: در تبصره آمده است که رعایت اصول 77 و 139 قانون اساسی الزامی است.

بائوج لاهوتی در ادامه با بیان اینکه دقت نظر داشتن و انعقاد موافقتنامه ها امری ضروری است گفت: در قرارداد گازی با ترکیه 2 میلیارد دلار به کشور خسارت وارد شد و مدیرعامل شرکت گاز نیز اخیرا اعلام کرد که با انجام دفاعیات هم نتوانستیم به حق خود برسیم.

نماینده مردم لنگرود متذکر شد: در گذشته فقط دو کشور ایران و شوروی سابق به صورت پنجاه پنجاه از ذخایر دریای خزر استفاده می کردند، اما در حال حاضر 5 کشور و هر کدام با سهم 20 درصد از این ذخایر استفاده می کنند و حتی می گویند سهم ایران از برداشت ذخایر دریای خزر 13 درصد است که هنوز هم نتوانسته ایم این مشکل را حل کنیم.

وی با بیان اینکه در سفر اخیر دکتر لاریجانی به استان گیلان، رئیس مجلس تاکید کردند که باید از ذخایر نفتی دریای خزر برداشت کنیم گفت: در زمینه شیلات و برداشت ماهیان خاویاری نیز سهم خو را از 3 تن به صفر رسانده ایم و سایر کشورها از ماهیان خاویاری برداشت می کنند.

در ادامه علی اصغر یوسف نژاد در موافقت با لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر اظهار داشت: هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند از دریای خزر حراست کند و حضور ایران در مجامع بین المللی و این موافقتنامه در جهت تامین منافع ملی است که می توان به انتقال تجربیات کمک کند.

وی افزود: کمیسیون در رعایت اصول 77 و 139 ورود کرده و همانطور که آقای پزشکیان گفتند اصلاحیه ای در این زمینه انجام شده و این دو اصل بر اجرای موافقتنامه لحاظ می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet