هدر موبایل
1396/04/28 11:17:16
سرویس اجتماعی
پورحسین مطزح کرد:

ورود 70 درصد مواد مخدر از طریق مرزهای شرقی/ افغانستان در صدر تولیدکنندگان مواد مخدر در جهان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ورود ۷۰ درصد مواد مخدر از طریق مرزهای شرقی عزم و اراده جدی حاکمیت، استفاده از نیروهای متخصص، متعهد را راهکار جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور دانست.
ورود 70 درصد مواد مخدر از طریق مرزهای شرقی/ افغانستان در صدر تولیدکنندگان مواد مخدر در جهان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ورود 70 درصد مواد مخدر از طریق مرزهای شرقی عزم و اراده جدی حاکمیت، استفاده از نیروهای متخصص، متعهد را راهکار جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105795068675.jpg ورود,70,درصد,مواد,مخدر,از,طریق,مرزهای,شرقی/,افغانستان,در,صدر,تولیدکنندگان,مواد,مخدر,در,جهان Icana

شکور پورحسین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه 70 درصد مواد مخدر از طریق مرزهای شرقی وارد کشور می شود، افزود: بیشترین میزان کشت و تولید مواد مخدر در کشور افغانستان صورت گرفته و در واقع بیشترین حجم مواد مخدر نیز از طریق مرزهای این کشور و پاکستان به کشور وارد می شود.

تقدیم 2500 شهید در راه مبارزه با مواد مخدر

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری تقدیم 2500 شهید در راه مبارزه با مواد مخدر، گفت: ایران اسلامی سال ها است هزینه های کلان و سنگینی را بابت مبارزه با مواد مخدر پرداخته و در واقع جان جوانان شایسته خود را در این راه فدا کرده که این ضایعه ای بسیار بزرگ بوده و همچنان نیز در این راستا دست از کوشش بر نمی دارد.

مجازات اعدام راهکار موثری برای مبارزه با مواد مخدر نیست

وی با تاکید بر اینکه مجازات اعدام راهکار موثری برای مبارزه با مواد مخدر نیست، تصریح کرد: در حال حاضر گنجایش زندان ها تکمیل بوده و دیگر گنجایش محکومان را ندارند در واقع بیش از 65 درصد ورودی ها به زندان معتادان هستند که در این رابطه باید شیوه های دیگری  را برای مبارزه با مواد مخدر اتخاذ کرد.

عزم و اراده جدی حاکمیت،  استفاده از نیروهای متخصص، متعهد و توانمند و همچنین تجهیزات پیشرفته مهمترین راهکار جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس دهم، عزم و اراده جدی حاکمیت،  استفاده از نیروهای متخصص، متعهد و توانمند و همچنین تجهیزات پیشرفته را مهمترین راهکار جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور دانست و گفت: در تمامی کشورها دست های پنهان و رانت هایی در بحث ورود مواد مخدر وجود داشته و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست، بر این باورم اگر حاکمیت عزم و اراده جدی داشته باشد می توان مواد مخدر را کنترل و مدیریت کرد.

لزوم انسداد کامل مرزها برای جلوگیری از ورود مواد مخدر

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بر لزوم انسداد کامل مرزها برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور تاکید کرد و یادآور شد: البته انسداد مرزها به تنهایی پاسخگویی نبوده و در این رابطه نیاز است سرشاخه ها و مافیا شناسایی و از سویی در مرزها از عوامل انسانی متعهد و آموزش دیده استفاده شده و نظارت ها بر مرزها تشدید شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet