هدر اصلی
1396/04/28 11:39:52
سرویس دیگر رسانه‌ها
علیزاده:

تغییر سیاست های قیمت گذاری خودرو الزامی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: صنعت خودروسازی ایران با چالش ها و مشکلات بسیاری مواجه است.
تغییر سیاست های قیمت گذاری خودرو الزامی است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: صنعت خودروسازی ایران با چالش ها و مشکلات بسیاری مواجه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104117121110.jpg تغییر,سیاست,های,قیمت,گذاری,خودرو,الزامی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رضا علیزاده با بیان اینکه تعیین قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت به یکی از دغدغه های صنعت خودروسازی ایران تبدیل شده است، افزود: صنعت خودروسازی ایران باید به طور کامل به بخش خصوصی واگذار گردد و با اصلاح تدریجی تعرفه ها شرایط برای دستیابی به ثبات قیمت در بازار فراهم گردد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی، در ادامه تصریح کرد: با واگذاری این صنعت به بخش خصوصی و خروج قیمت گذاری خودرو از حیطه شورای رقابت، قیمت خودرو بر اساس میزان عرضه و تقاضا و سطح کیفی آن تعیین می شود.

وی با بیان اینکه تغییر سیاست های قیمت گذاری خودرو امری الزامی است، اظهار داشت: در چند دهه اخیر سیاست های غلطی (اعم از ایجاد بازار انحصاری، تعیین قیمت توسط شورای رقابت و حمایت های غیراصولی دولت از خودروسازان) برای بازار خودروسازی ایران اتخاذ شده که منجر به پایین آمدن سطح کیفی خودروها و عدم ایجاد تحول در این صنعت شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به الزام خصوصی سازی صنعت خودروسازی اذعان داشت: برابر اصل 44 قانون اساسی باید کلیه بنگاه های اقتصادی کشور به بخش خصوصی واگذار شوند در حالی که در حال حاضر این اصل به طور صحیح اجرایی نگردیده و صنعت خودروسازی به هیچگونه پویایی و تحولی دست پیدا نکرده است.

به گزارش خبر خودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عدم دخالت دولت در مدیریت بنگاه های اقتصادی منجر به رشد صنایع تولیدی خواهد شد، ابراز داشت: برای دستیابی به رقابت پذیری و پیشرفت صنعت خودروسازی ضرورت دارد بازار تعیین کننده قیمت نهایی خودرو باشد تا بر اساس سطح کیفی خودروها قیمت آنها تعیین گردد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet