هدر اصلی
1396/04/28 14:15:21
سرویس سیاسی
خدادادی:

رویکرد تند اردوغان بستر تکرار کودتا می شود / ترکیه با ایران برخورد دوگانه دارد

نماینده مردم ملکان در مجلس گفت: نوع رفتار اردوغان زمینه ساز کودتای دیگری در جامعه ترکیه خواهد شد و ما از این موضوع به شدت نگران هستیم.
رویکرد تند اردوغان بستر تکرار کودتا می شود / ترکیه با ایران برخورد دوگانه دارد نماینده مردم ملکان در مجلس گفت: نوع رفتار اردوغان زمینه ساز کودتای دیگری در جامعه ترکیه خواهد شد و ما از این موضوع به شدت نگران هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201610108192811403.jpg رویکرد,تند,اردوغان,بستر,تکرار,کودتا,می,شود,/,ترکیه,با,ایران,برخورد,دوگانه,دارد Icana

سلمان خدادادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: کودتای نافرجام سال گذشته ترکیه از نگاه تهران اقدامی محکوم بوده اما مسئله اینجاست که نوع رفتار اردوغان منجر به شکل گیری نارضایتی هایی در این کشور شده است که بستر کودتا را فراهم کرد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه با گذشت یک سال از شکست کودتاچیان ترکیه ، آنکارا همچنان با مشکلات کشنده ای دست به گریبان است.

وی تصریح کرد: روند برخورد قهرآمیز اردوغان با منتقدان و مخالفان موجب شکل گیری گسل در جامعه ترکیه و ایجاد راه نفوذ دشمنان به مناقشات این کشور می شود.

خدادادی گفت: راهپیمایی اعتراضی عدالت بر علیه رویکرد اردوغان نشان داد که جامعه ترکیه اگرچه از کودتاچیان حمایت نمی کنند اما دلخوشی هم از رئیس جمهوری ترکیه ندارند.

وی تاکید کرد: نوع رفتار اردوغان زمینه ساز کودتای دیگری در جامعه ترکیه خواهد شد و ما از این موضوع به شدت نگران هستیم.

این نماینده مجلس دهم گفت: سیاست های دوگانه اردوغان در جنگ سوریه و موضوعات منطقه ای منجر به شکل گیری نوعی بی اعتمادی به رفتارهای رئیس جمهوری ترکیه شده است.

وی خاطرنشان کرد: اردوغان در مورد عراق و سوریه مرتکب اشتباهات فاحشی شده که منجر به شکل گیری ناامنی های کشنده ای در خاورمیانه شده است.

خدادادی گفت: معضل بزرگ امروز اردوغان و حزب آک پارتی این است که آنها دیگر مانند گذشته از مشروعیت مردمی برخوردار نیستند.

وی با بیان این که ایران همواره به ترکیه به چشم یک رفیق و نه یک رقیب نگاه کرده است ، گفت: اردوغان در برخورد دوگانه با ایران تنها به فکر تامین منافع مالی و اقتصادی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ترکیه در ماجرای قطر هم تنها به تحقق منافع اقتصادی خود فکر می کند و تلاشی در جهت کاهش تنش ها انجام نداده است. /

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet