هدر اصلی
1396/04/28 15:57:44
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

تشریح ابعاد مختلف طرح اقدام متقابل با آمریکا/ بنیه دفاعی تقویت می شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی طرح مقابله با مصوبه مجلس سنا را تشریح کرد.
تشریح ابعاد مختلف طرح اقدام متقابل با آمریکا/ بنیه دفاعی تقویت می شود عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی طرح مقابله با مصوبه مجلس سنا را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100349916187.jpg تشریح,ابعاد,مختلف,طرح,اقدام,متقابل,با,آمریکا/,بنیه,دفاعی,تقویت,می,شود Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه اظهار داشت:  ممکن است عده از نمایندگان بر این باور باشند که طرح مذکور برش لازم را ندارد اما هر کاری باید از جایی شروع شود و اعتقاد دارم طرح مذکور نقاط قوت بسیاری دارد.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در این طرح مقدمه و تعاریف مشخصی از کارهایی که در تقابل با رفتار خصمانه آمریکا باید صورت گیرد، آورده شده است، حتی به تفکیک اقداماتی در حوزه اطلاعاتی، امنیتی و قضایی در نظر گرفته شد.

وی گفت: از نقاط قوت طرح مذکور توجه به تعیین راهبردها برای تقابل با رفتارهای ضد ایرانی و ضد انسانی آمریکا است.

این نماینده مجلس توضیح داد: آمریکا در طرح تحریمی معروف به S722 مباحث چون تروریسم، حقوق بشر و غیره را به ایران نسبت داده است بنابراین برای اقدام متقابل ما نیز باید در همین حوزه ها عمل کنیم.

جمالی نوبندگانی اظهار داشت: حتی شاهد هستیم که ترامپ مانع حضور اتباع ایرانی در آمریکا شده است و به دنبال مصادره اموال بخش های خصوصی ایران در خاک این کشور است، با این حساب لازم می دانیم طرحی همه جانبه ارائه کنیم.

این نماینده تاکید کرد: بنابراین در طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه  هماهنگی بین بخشی بین قوه قضاییه، وزارت امور خارجه و مجلس پیش بینی شده و قوه قضاییه و وزارت خارجه مکلف شده اند در بازه زمانی مشخصی گزارشی از عملکرد خود در راستای اجرایی شدن طرح به مجلس ارائه دهند.

وی با بیان اینکه طرح بر تقویت بنیه دفاعی تاکید دارد، عنوان کرد: از آنجایی که در طرح مجلس سنا، نیروی سپاه پاسداران انقلاب مورد هدف و تحریم قرار گرفته است، نمایندگان مجلس تقویت بنیه دفاعی، نیروی قدس سپاه و سیستم موشکی را در نظر گرفته اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه طرح مجلس سنا علیه ایران در مجلس کنگره متوقف شده است، گفت: با توقف این طرح در مجلس کنگره ، نمایندگان  طرح تقابل با آمریکا را از دستور خارج نمی کنند چرا که این اولین بار و آخرین بار نیست و در گذشته شاهد طرح ایسا و داماتو بودیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet