خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/04/28 13:50:10
سرویس استان ها
خادمی مطرح کرد:

وعده های دولت برای حل مشکل قطعی آب و برق مردم خوزستان هنوز تحقق نیافته است/ عدم تحقق تولید 5 هزار مگاوات برق از سوی وزارت نیرو

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با اشاره به اینکه بعد از گذشت چندین هفته هنوز مردم استان خوزستان درگیر مشکلات قطع آب و برق هستند،گفت: متاسفانه به دلیل نبود زیرسخت های مناسب و فرسوده بودن شبکه های انتقال مردم هر روز شاهد قطعی آب و برق هستند.
وعده های دولت برای حل مشکل قطعی آب و برق مردم خوزستان هنوز تحقق نیافته است/ عدم تحقق تولید 5 هزار مگاوات برق از سوی وزارت نیرو نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با اشاره به اینکه بعد از گذشت چندین هفته هنوز مردم استان خوزستان درگیر مشکلات قطع آب و برق هستند،گفت: متاسفانه به دلیل نبود زیرسخت های مناسب و فرسوده بودن شبکه های انتقال مردم هر روز شاهد قطعی آب و برق هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109219726947.jpg وعده,های,دولت,برای,حل,مشکل,قطعی,آب,و,برق,مردم,خوزستان,هنوز,تحقق,نیافته,است/,عدم,تحقق,تولید,5,هزار,مگاوات,برق,از,سوی,وزارت,نیرو Icana

هدایت الله خادمی درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص حل نشدن مشکلات قطعی آب و برق مردم استان خوزستان، گفت: متاسفانه هنوز شرایط منطقه خوزستان به دلیل کمبود آب و برق و قطعی آنها سامان نیافته و مردم با مشکلات فراوانی در فصل گرما روبرو هستند، که این امر زندگی را برای مردم دشوار کرده است.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه زیرساخت ها و شرایط مناسب اولیه در استان با توجه به حجم بالای منابع غنی خدادادی فراهم نمی باشد،‌تاکید کرد:مردم استان خوزستان سالها است که به این مشکلات روبرو هستند و باید برای حل دائم این مسئله اقدام اساسی صورت بگیرد تا مردم با آرامش و آسایش بیشتری به امور خود برسند.

خادمی با بیان اینکه براساس برنامه توسعه پنجم وزارت نیرو باید سالانه  5 هزار مگاوات برق تولید کند،تصریح کرد:ولی متاسفانه طی سال های اخیر حتی یکهزار مگاوات نیز برق تولید نشده است و این امر مشکلات فراوانی برای برخی مناطق کشور بوجود آورده است.

وی با اشاره به اینکه همچنین بر اساس برنامه ششم توسعه وزارت نیرو باید سالانه 6 هزار مگاوات برق مورد نیاز کشور را تولید کند، افزود: با این روند موجود و عدم تامین برق مورد نیاز کشو مطمئنا مشکلات بیشتر خواهد شد،چراکه متاسفانه با مدیریت نامناسب در خصوص تامین منابع آب و برق برخی استانها و شهرها روبرو هستیم.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،‌اظهارداشت:مصوبه ای پیش از انتخابات در دولت درخصوص تامین آب و برق و فاضلاب استان خوزستان به تصویب رسید که اگر این مصوبه اجرایی و منابع آن تامین شود،مسلما می تواند به بسیاری از مشکلات استان خاتمه دهد، شرطی که این مصوبه فقط برای زمان انتخابات نبوده باشد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس در پایان گفت:شبکه های فرسوده انتقال آب و برق ،معضلات بی شماری را برای شهرهای استان خوزستان فراهم آورده که امیدواریم این روند هرچه سریعتر  اصلاح و بهبود یابد تا بتوان از قطعی مکرر برق و آب در استان جلوگیری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet