هدر موبایل
1396/04/28 14:55:44
سرویس اجتماعی
نوروزی:

اظهارات فرمانده انتظامی فارس درباره نمایندگان تهمت ‌و افتراست/ شکایت از این فرمانده در صورت عدم عزل

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اظهارات فرمانده انتظامی فارس درباره نمایندگان و طرح کاهش مجازات اعدام تهمت ‌و افتراست.
اظهارات فرمانده انتظامی فارس درباره نمایندگان تهمت ‌و افتراست/ شکایت از این فرمانده در صورت عدم عزل سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اظهارات فرمانده انتظامی فارس درباره نمایندگان و طرح کاهش مجازات اعدام تهمت ‌و افتراست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106844822033.jpg اظهارات,فرمانده,انتظامی,فارس,درباره,نمایندگان,تهمت,‌و,افتراست/,شکایت,از,این,فرمانده,در,صورت,عدم,عزل Icana

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به اظهارات فرمانده انتظامی استان فارس در واکنش به طرح کاهش مجازات اعدام، گفت: بر اساس آنچه در رسانه‌ها آمده بود، فرمانده انتظامی استان فارس گفته است که «نمایندگانی که با پول قاچاقچیان به مجلس راه پیدا کردند حال به دفاع از آنها پرداخته‌اند»، که قطعا این اظهارات نشر اکاذیب بوده و تهمت و افتراست.

نماینده مردم بهارستان و رباط‌کریم در مجلس با اشاره به تذکر رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی در این رابطه در جلسه صحن علنی، تصریح کرد: از این رو هیات رئیسه مجلس موضوع را پیگیری خواهد کرد، البته کمیسیون قضایی و حقوقی نیز به پیگیری موضوع خواهد پرداخت.

وی افزود: در صورتی که فرمانده انتظامی استان فارس به دلیل این اظهارات عزل نشود، به جرم توهین و افترا از وی شکایت خواهیم کرد، زیرا این توهین نابخشودنی است.

نوروزی تاکید کرد: فردی که خارج از حیطه وظایفش به حوزه قانون گذاری ورود کند باید مجازات شود، نمایندگان کمیسیون قضایی و حقوقی برای تصویب طرح کاهش مجازات اعدام از وزارت اطلاعات، ستاد مبارزه با موادمخدر، نیروی انتظامی و قوه قضاییه نظرخواهی کردند لذا یک افسر اجازه دخالت در این روند را ندارد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این افسران در حالیکه در انجام وظایف خود تخطی کرده و نسبت به خلاف‌های خود و همکارانشان بی توجه هستند، در کار نهادهای بالادستی دخالت می‌کنند در صورتی که این موضوع‌ به آنها هیچ ارتباطی ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ سردار احمدعلی گودرزی در نقد برخی از نمایندگان مجلس گفت: نماینده‌ای که با پول کثیف قاچاق به مجلس می‌رود باید از قوانین تخفیف مجازات قاچاقچیان دفاع کند. در واقع امروز در مجلس به گوش می‌رسد که برخی از نمایندگان دانسته یا ندانسته در حال تدوین قوانینی هستند که مجازات قاچاقچیان را کاهش دهند و متأسفانه قوانین دستخوش مسائل سیاسی و انتخاباتی شده و می‌گویند مجازات اعدام باید برای قاچاقچیان برداشته شود.

وی خطاب به نمایندگانی که چنین قوانینی را وضع می‌کنند، گفته است: قاچاقچیانی که با واردکردن مواد مخدر، جوانان مردم را به انحراف کشانده و این‌همه ضربه به مملکت زده‌اند چگونه می‌شود که با آنان با رافت و مهربانی اسلامی برخورد کرد و به آن‌ها تخفیف مجازات داد؟/

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet