هدر موبایل
1396/04/28 15:29:16
سرویس اجتماعی
طاهرخانی مطرح کرد:

سیاست تشویقی‌و‌‎تنبیهی دادگاه‌های درمان‌مدار راه‌کار کاهش جمعیت معتادان / کنترل هزینه های اعتیاد با ایجاد دادگاه درمان مدار

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه الگوی دادگاه درمان مدار سیاست تشویقی و تنبیهی در کنار یکدیگر است، گفت: این دادگاه باعث کنترل هزینه های اعتیاد خواهد شد.
سیاست تشویقی‌و‌‎تنبیهی دادگاه‌های درمان‌مدار راه‌کار کاهش جمعیت معتادان / کنترل هزینه های اعتیاد با ایجاد دادگاه درمان مدار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه الگوی دادگاه درمان مدار سیاست تشویقی و تنبیهی در کنار یکدیگر است، گفت: این دادگاه باعث کنترل هزینه های اعتیاد خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611106134833930.jpg سیاست,تشویقی‌و‌‎تنبیهی,دادگاه‌های,درمان‌مدار,راه‌کار,کاهش,جمعیت,معتادان,/,کنترل,هزینه,های,اعتیاد,با,ایجاد,دادگاه,درمان,مدار Icana

بهمن طاهرخانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره الگوی دادگاه درمان مدار برای ترک معتادان سخت و بازگشت آنها به جامعه، افزود: بحث مبارزه با مواد مخدر تک بُعدی نیست و باید برای انجام اقداماتی همچون راه اندازی دادگاه درمان مدار از چندین بُعد به مسایل نگاه کرد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگرچه معتادان با اعتیاد دست و پنجه نرم کرده و مشکلاتی را بری خود و جامعه به وجود می آورند اما نباید به چشم مجرم به آنها نگریست و باید سیاست های متفاوتی برای ترک اعتیاد آنها و بازگشت به جامعه مورد توجه قرار داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: دادگاه درمان مدار به دنبال تقلیل مجازات های جسمی و روانی است و به نوعی معتاد را محکوم کرده تا برای انجام پروسه درمان در کمپ بماند این بدان معنا است که یک سیاست تشویقی و تنبیهی را در کنار یکدیگر قرار داده است.

وی یادآور شد: برای راه اندازی دادگاه درمان مدار باید سایر دستگاه ها نیز وارد عمل شده تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم و جامعه ای عاری از معتاد را شاهد باشیم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره برخی انتقادها نسبت به هزینه بر بودن راه اندازی دادگاه درمان مدار، گفت: اگر قرار باشد برای درمان یک معتاد هزینه کنیم کمتر از این هزینه را می توان به اقدامات پیشگیرانه پرداخت؛ درواقع با راه اندازی این دادگاه هزینه اضافی پرداخت نمی کنیم بلکه با برنامه ریزی دقیق به دنبال کاهش هزینه ها هستیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet