هدر اصلی
1396/04/28 15:59:14
سرویس سیاسی
دهقانی فیروزآبادی تشریح کرد:

منفعت تل آویو در وجود داعش و استقلال طلبی اکراد / احتمال تکرار جنگ خونین بالکانیزاسیون یوگسلاوی با جدایی طلبی اقلیم کردستان

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نگرانی بزرگ تر اینجاست که درگیری های خونین بالکانیزاسیون یوگسلاوی در عراق تکرار شود.
منفعت تل آویو در وجود داعش و استقلال طلبی اکراد / احتمال تکرار جنگ خونین بالکانیزاسیون یوگسلاوی با جدایی طلبی اقلیم کردستان نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نگرانی بزرگ تر اینجاست که درگیری های خونین بالکانیزاسیون یوگسلاوی در عراق تکرار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104850784802.jpg منفعت,تل,آویو,در,وجود,داعش,و,استقلال,طلبی,اکراد,/,احتمال,تکرار,جنگ,خونین,بالکانیزاسیون,یوگسلاوی,با,جدایی,طلبی,اقلیم,کردستان Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: مردم کردستان عراق از همه پرسی استقلال طلبی اقلیم سودی نخواهند برد زیرا آنها در معرض تهدیدات جدیدی قرار خواهند گرفت و ایران به شدت نگران این مسئله است.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی گفت: همان گونه که تل آویو از وجود داعش سود برد ، رژیم صهیونیستی از التهاب دامنه دار بالکانیزاسیون عراق و جدایی اقلیم کردستان منفعت کسب می کند.

وی در ادامه افزود: رژیم صهیونیستی و آمریکا با استفاده از تجزیه طلبی و تروریسم به دنبال ایجاد بحران های امنیتی برای کشورهای خاورمیانه هستند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی با تمام توان از یکپارچگی و انسجام عراق دفاع می کند و با هرگونه تجزیه طلبی در این کشو مخالف است.

وی تصریح کرد: توطئه های رنگارنگی برای تحریک اکراد و تجزیه عراق عملیاتی شده است اما قانون اساسی این کشور حقوق ویژه ای برای اقلیم قائل شده است تا منافع همه قومیت ها در عراق تامین شود.

دهقانی فیروزآبادی گفت: تخطی اقلیم کردستان از قانون اساسی عراق منجر به ایجاد تهدیداتی از درون و بیرون قومیت کرد می شود.

وی گفت: همه مردم اقلیم کردستان خواهان توسعه اقتصادی و سیاسی هستند اما این موضوع در سایه عراق منسجم محقق خواهد شد.

این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: مقامات اقلیم کردستان باید قدردان خون هایی باشند که برای مبارزه با دیکتاتوری صدام ریخته شده باشند و نباید فراموش کنند که اگر جانفشانی نیروهای حشدالشعبی و ارتش عراق نبود امروز داعش در کرکوک حضور داشت.

وی تاکید کرد: استقلال طلبی اقلیم کردستان در حالت خوش بینانه وضعیتی همانند افغانستان را رقم خواهد زد اما نگرانی بزرگ تر اینجاست که درگیری های خونین بالکانیزاسیون یوگسلاوی در عراق تکرار شود.

دهقانی فیروزآبادی گفت: دست های استعمارگران گویا نمی خواهند عراق روی آرامش ، توسعه و پیشرفت ببیند و همواره درگیر تهدیدات امنیتی باشد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet