هدر اصلی
1396/04/30 14:32:27
سرویس سیاسی
نقوی حسینی تشریح کرد:

همه پرسی اقلیم کردستان مقدمه سلطه رژیم صهیونیستی از نیل تا فرات و جنگ های کشنده خاورمیانه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: استقلال طلبی اقلیم کردستان زمینه شکل گیری جنگ مذهبی ، جنگ برای وسعت سرزمین ، جنگ دسترسی به منابع آبی ، جنگ برای منابع نفتی و از همه خطرناک تر جنگ قومیتی شکل خواهد گرفت.
همه پرسی اقلیم کردستان مقدمه سلطه رژیم صهیونیستی از نیل تا فرات و جنگ های کشنده خاورمیانه سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: استقلال طلبی اقلیم کردستان زمینه شکل گیری جنگ مذهبی ، جنگ برای وسعت سرزمین ، جنگ دسترسی به منابع آبی ، جنگ برای منابع نفتی و از همه خطرناک تر جنگ قومیتی شکل خواهد گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg همه,پرسی,اقلیم,کردستان,مقدمه,سلطه,رژیم,صهیونیستی,از,نیل,تا,فرات,و,جنگ,های,کشنده,خاورمیانه Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: جمهوری اسلامی رسما اعلام کرده است که هرنوع تجزیه کشورهای خاورمیانه به ضرر امنیت ملی و منافع کشورهای منطقه تمام می شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: استقلال طلبی اقلیم کردستان از توطئه هایی  است که به موازات تشکیل داعش توسط آمریکایی ها و مهندسی رژیم صهیونیستی عملیاتی شده است.

وی در ادامه افزود: طراحان همه پرسی اقلیم کردستان در بلند مدت به دنبال تجزیه و بالکانیزاسیون کشورهای بزرگ خاورمیانه به کشورهای کوچک با مناقشات مرزی و درگیری های کشنده است تا سلطه آمریکا بیش از گذشته تثبیت شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رژیم صهیونیستی در جهت تحقق رویای شوم از نیل تا فرات نیازمند از بین رفتن تمامیت ارضی کشورهای منطقه است.

وی تصریح کرد: همه پرسی استقلال اقلیم کردستان بیش از همه موجب تحمیل ضرر به اکراد خواهد شد زیرا آنها امروز جزو یک کشور پهناور با منابع عظیم انرژی و اقتصادی هستند اما با جدایی از عراق دیگر توانی نخواهند داشت و به مستعمره جدید رژیم صهیونیستی تبدیل خواهند شد.

نقوی حسینی گفت: تهران بیش از همه نگران منافع اقلیم کردستان است زیرا علاوه بر از دست رفتن موقعیت توسعه اقتصادی و سیاسی اقلیم ، آنها در معرض تهدیدات امنیتی قرار خواهند گرفت.

وی تاکید کرد: استقلال طلبی اقلیم کردستان زمینه شکل گیری جنگ مذهبی ، جنگ برای وسعت سرزمین ، جنگ دسترسی به منابع آبی ، جنگ برای منابع نفتی  و از همه خطرناک تر جنگ قومیتی شکل خواهد گرفت.

این نماینده مجلس دهم گفت: تروریست های تکفیری که از اتحاد نیروهای حشدالشعبی ، پیشمرگه های کرد و ارتش عراق به شدت آسیب دیده اند از جدایی اقلیم کردستان نهایت بهره را کسب خواهند کرد.  /

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet