هدر موبایل
1396/04/30 14:33:24
سرویس اقتصادی
بختیار تاکید کرد:

نخریدن شیر توسط برخی صنایع لبنی سرنخ بدون مشتری ماندن دامداری های سنتی/ دولت باید مابه‌التفاوت عرضه تولید به مصرف شیر را پرداخت کند

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس،گفت: برخی از صنایع لبنی شیر دامداران سنتی را خریداری نمی کنند و این امر به شدت سرانه تولید شیر در کشور را در آینده با کاهش روبرو می کند، زیرا حجم بالای تولیدشیر از دامداری ها سنتی وارد چرخه بازار مصرفی می شود.
نخریدن شیر توسط برخی صنایع لبنی سرنخ بدون مشتری ماندن دامداری های سنتی/ دولت باید مابه‌التفاوت عرضه تولید به مصرف شیر را پرداخت کند نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس،گفت: برخی از صنایع لبنی شیر دامداران سنتی را خریداری نمی کنند و این امر به شدت سرانه تولید شیر در کشور را در آینده با کاهش روبرو می کند، زیرا حجم بالای تولیدشیر از دامداری ها سنتی وارد چرخه بازار مصرفی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104323401052.jpg نخریدن,شیر,توسط,برخی,صنایع,لبنی,سرنخ,بدون,مشتری,ماندن,دامداری,های,سنتی/,دولت,باید,مابه‌التفاوت,عرضه,تولید,به,مصرف,شیر,را,پرداخت,کند Icana

علی بختیار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت دامداری های سنتی درکشور،گفت: حذف دامداری های سنتی  کشور در شرایط کنونی به هیچ امکان پذیر نیست زیرا حجم بالایی از تولیدات لبنی و شیر در این نوع دامداری های تولید می شود  و همچنین با  تعطیلی دامدارهای سنتی، افراد بسیاری از فرصت های اشتغال پایدار در این راستاخارج می شوند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: راهکارمنطقی برای گذر  دامداری های سنتی به سمت هلدینگ های بزرگ صنعتی ارائه تسهیلات ویژه و کاربردی به دامداران سنتی  است تا بتوان  علاوه بر رونق بازار تولید و صادرات بتوان هزینه های مولد و جاری تولید را نیز در دامداری های کشور را نیز کاهش داد.

بختیار افزود: برخی از صنایع لبنی  متعقدند،دوشیدن شیر در دامداری های سنتی به روش های سنتی  هزینه های غربالگری همچون پاکسازی شیر  از باکتری های موجود به آن ها را  تحمیل می کند و بدین معنا باید شیر را ارزان تر از دامداران سنتی خریداری کنند که منطقی نیست زیرا سالیان متمادی است که شیر با این شرایط در دامداری های سنتی کشور تولید می شود.

 نماینده مردم گلپایگان در مجلس افزود: اگر خواهان کاهش هزینه تولید در دامداری های سنتی هستیم باید شیر دوش صنعتی  را در اختیار دامداران سنتی قرار دهیم.

وی ادامه داد:خبرهای حاکی است، برخی از صنایع لبنی شیر دامداران سنتی را خریداری نمی کنند و این امر به شدت سرانه تولید شیر در کشور را  درآینده با کاهش  روبرو می کند زیرا حجم بالای تولیدشیر  ازدامداری ها سنتی  وارد چرخه بازار مصرفی می شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس،یادآورشد:مابه التفاوت تولید به مصرف شیر را باید دولت بطور مستقیم به دامدار پرداخت کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet