هدر اصلی
1396/04/31 08:31:24
سرویس سیاسی
کمالی پور مطرح کرد؛

تشریح تفاوت عملکرد دفتر اتحادیه اروپا با سفارتخانه ها / سرمایه‌گذاری اروپایی با تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران هموار می شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است تأسیس دفتر اتحادیه اروپا راه سرمایه‌گذاری در ایران را هموارتر می‌کند.
تشریح تفاوت عملکرد دفتر اتحادیه اروپا با سفارتخانه ها / سرمایه‌گذاری اروپایی با تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران هموار می شود عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است تأسیس دفتر اتحادیه اروپا راه سرمایه‌گذاری در ایران را هموارتر می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101091213875.jpg تشریح,تفاوت,عملکرد,دفتر,اتحادیه,اروپا,با,سفارتخانه,ها,/,سرمایه‌گذاری,اروپایی,با,تأسیس,دفتر,اتحادیه,اروپا,در,تهران,هموار,می,شود Icana

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به اظهارنظر درباره تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران پرداخت و گفت: واقعیت این است که در گذشته خاطره خوبی از دفاتر خارجی و اقدامات آنها در کشور نداریم.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه می توان به فراخور شرایط و رفتارهای مثبت آنها، عملکرد مثبتی نشان داده تا جلب اعتماد برای ادامه سرمایه گذاری ها کنیم، عنوان کرد: وقتی می پذیریم کشورهای اروپایی در ایران سرمایه گذاری کنند باید بستر آن را نیز فراهم کنیم.

وی افزود: به نظر می رسد در شرایط فعلی تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران منافاتی نداشته باشد لذا هم برای جذب سرمایه گذار می توان از سوی جمهوری اسلامی اعتمادسازی صورت بگیرد و هم آنها شرایط را به گونه ای فراهم کنند که جمهوری اسلامی نیز به آنها اعتماد کند.

کمالی پور همچنین با اشاره به تعاملی که چند سال است به صورت گسترده تر با کشورهای جهان برقرار شده، عنوان کرد: جمهوری اسلامی باید همگام با سایر کشورها حرکت کند و در این مسیر نه یک گام عقب تر باشند و نه گامی جلوتر از آنها بردارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه دفتر اتحادیه اروپا با سفارتخانه ها تفاوت سیستمی دارد، خاطرنشان کرد: سفارتخانه ها امور دیپلماتیک انجام می دهند اما دفاتر وظایف عام تری داشته و فعالیت آنها ثبت نمی شود که همین باعث بروز نگرانی هایی می شود لذا در صورت تأسیس وزارت امور خارجه به عنوان متولی نظارت بر فعالیت دفاتر خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet