هدر موبایل
1396/04/30 15:54:20
سرویس استان ها
اکبری با اشاره به دیدار با ربیعی خبرداد:

پیگیری اجرایی شدن فاز دوم پتروشیمی خراسان از وزیرکار،تعاون و رفاه اجتماعی/ احداث این پروژه در ایجاد اشتغال در منطقه تاثیر بسزایی دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی درمجلس شورای اسلامی از دیدار نمایندگان بجنورد با وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای اجرایی شدن فاز دوم مجتمع پتروشیمی خراسان با هدف تولید کریستال و ملامین خبرداد.
پیگیری اجرایی شدن فاز دوم پتروشیمی خراسان از وزیرکار،تعاون و رفاه اجتماعی/ احداث این پروژه در ایجاد اشتغال در منطقه تاثیر بسزایی دارد رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی درمجلس شورای اسلامی از دیدار نمایندگان بجنورد با وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای اجرایی شدن فاز دوم مجتمع پتروشیمی خراسان با هدف تولید کریستال و ملامین خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105088061922.jpg پیگیری,اجرایی,شدن,فاز,دوم,پتروشیمی,خراسان,از,وزیرکار،تعاون,و,رفاه,اجتماعی/,احداث,این,پروژه,در,ایجاد,اشتغال,در,منطقه,تاثیر,بسزایی,دارد Icana

علی اکبری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دیدار با وزیرکار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: اجرای فاز 2 مجتمع پتروشیمی خراسان  که طرح اوره آمونیاک و کریستال و ملامین است انجام شده و در جلسه ای با وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی مقرر شد که وی هر چه سریع تر جلسه ای با سهامداران این شرکت برگزار کرده و مقدمات اجرای طرح را فراهم کند.

نماینده مردم بجنورد،راز و جرگلان،گرمه ،جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همچنین برای تامین خوراک گاز این مجتمع پتروشیمی ،ربیعی قول داد که از طریق مذاکره با وزیر نفت این موضوع را پیگیری کند، افزود: این دو موضوع لازمه اجرای پروژه فاز دوم مجمع پتروشیمی خراسان است  که وعده اجرای آن از سوی وزیر داده شد.

وی اظهار داشت: این طرح جهت اجرایی شدن نیاز به تصویب هیئت مدیره و همراهی کامل سهامداران پروژه دارد که امیدواریم هر چه سریع تر انجام شده و روند اجرای کار آغاز شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: در این جلسه ضمن اظهار گلایه از ناکامی های پروژه GTPP و عدم حصول دستاورد چندانی از مباحث اقتصاد مقاومتی در استان, از وزیر کار ورفاه اجتماعی درخواست شد هرچه سریع تر زمینه اجرای این پروژه که مطالعات آن به پایان رسیده وتوجیه اقتصادی آن نیز تایید شده است، فراهم شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرای فاز دوم این پروژه قطعا تاثیر مثبتی بر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در منطقه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: فاز اول این پروژه سال هاست اجرا شده و مجتمع پتروشیمی خراسان از دهه ۶۰ در شهرستان بجنورد در حال تولید اوره و آمونیاک است اما فاز دوم مرحله جدیدی است که با هدف تولید اوره  آمونیاک و کریستال و ملامین مقدمات اجرای آن در حال انجام است.

گفتنی است؛ شرکت سهامی پتروشیمی خراسان، بزرگ ترین مجتمع تولید محصولات پتروشیمی در شمال و شمال شرق کشور است. این مجتمع در سال ١٣٧١ در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی تاسیس و از تیرماه ١٣٧٥ با آغاز بهربرداری، رسما در شمار بنگاه های صنعتی و تولیدی کشور قرار گرفت که به تولید محصولات پتروشیمی شامل آمونیاک، کود اوره و کریستال ملامین می پردازد.خوراک اصلی مجتمع پتروشیمی خراسان گاز طبیعی است و از شبکه سراسری گاز کشور در خانگیران سرخس تامین می شود. ظرفیت تولیدی این شرکت شامل؛ ١٠٠٠ تن آمونیاک، ١٥٠٠ تن  کود شیمیایی اوره و ٦٠ تن کریستال ملامین در روز است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet