انتخابات ریاست جمهوری
1388/04/10 16:30:00
سرویس صحن
نماینده بندرعباس:

انصراف نماینده از رای گیری مجلس در مورد پاسخ وزیر به سوالش بی‌معناست

**"سیدمصطفی ذوالقدر" گفت: معنا ندارد وقتی یک نماینده از پاسخ وزیر در کمیسیون و هیات رییسه قانع نشده است، پس از طرح سوال در صحن و گرفتن وقت مجلس از رای گیری منصرف شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده بندرعباس، حاجی آباد، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در جلسه‌علنی روز چهارشنبه با استناد به مواد 192، 193،194 آیین‌نامه داخلی مجلس، تصریح کرد: شاهد هستیم که برخی نمایندگان سوالاتی را از وزراء مطرح می‌کنند که این سوالات ابتدا در کمیسیون مربوطه بررسی می‌شود.

وی افزود: برخی از نمایندگان پس از بحث‌های مفصل در جلسه‌ کمیسیون قانع نمی‌شوند و سپس سوال به هیات رییسه می‌رود، آنجا نیز پس از ارائه توضیحات باز قانع نمی‌شوند، تا سوال به صحن علنی‌مجلس می‌آید. اما پس از طرح سوال در جلسه‌علنی و گرفتن وقت مجلس و وزیر مربوطه، اعلام می‌کنند ما از رای گیری در مورد سوال انصراف دادیم.

ذوالقدر خاطر نشان کرد: این معنا ندارد که نماینده پس از آن که در کمیسیون و هیات رییسه قانع نشده، در صحن علنی بگوید که نمی‌خواهم در مورد سوال رای گیری شود.

نماینده بندرعباس و حاجی‌آباد یادآور شد: متاسفانه در روزهای گذشته شاهد بودیم سه تن از نمایندگان این روال را طی کردند و در حالی که هر دقیقه جلسه‌علنی دو میلیون مخارج دارد، وقت مجلس را گرفتند و درآخر اعلام کردند از رای گیری منصرف شده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet