هدر اصلی
1396/04/31 09:37:00
سرویس سیاسی
گودرزی مطرح کرد؛

کاهش صف‌های طویل مقابل سفارت فرانسه با برون‌سپاری تشکیل پرونده صدور ویزا به شرکت خصوصی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است برون‌سپاری تشکیل پرونده صدور ویزای فرانسه به یک شرکت خصوصی از صف‌های طویل مقابل سفارتخانه می‌کاهد.
کاهش صف‌های طویل مقابل سفارت فرانسه با برون‌سپاری تشکیل پرونده صدور ویزا به شرکت خصوصی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است برون‌سپاری تشکیل پرونده صدور ویزای فرانسه به یک شرکت خصوصی از صف‌های طویل مقابل سفارتخانه می‌کاهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108560443600.jpg کاهش,صف‌های,طویل,مقابل,سفارت,فرانسه,با,برون‌سپاری,تشکیل,پرونده,صدور,ویزا,به,شرکت,خصوصی Icana

مسعود گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصمیم سفارت فرانسه برای برون‌سپاری صدور ویزا به یک شرکت خصوصی گفت: اعطای ویزا قابل واگذاری به شرکت های خصوصی نیست و این شرکت ها فقط می توانند کار اداری مربوط به آن را انجام می دهند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: صدور ویزا مربوط به حاکمیت یک کشور می شود که این بخش از کار را نمی توان به یک شرکت خصوصی واگذار کرد لذا قطعا سازوکار برون‌سپاری به گونه ای است که صرفا مراحل تشکیل پرونده در آن انجام می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه شهروندان ایرانی رفت و آمد بسیاری به کشور فرانسه دارند از این رو همواره شاهد صف های طولانی جلوی در سفارتخانه این کشور بودیم، عنوان کرد: برون سپاری تشکیل پرونده حتی صرفا برای پرکردن فرم و سایر اطلاعات شاید  می تواند از صف های طویل مقابل سفارتخانه کم کند.

گودرزی ادامه داد: پیشنهاد برون سپاری تشکیل پرونده جهت صدور ویزا راهکار جدیدی است که باید بعد از اجرا، آن را بررسی کرد اما این اقدام صرفا شیوه ای برای سامان دهی مراجعات به سفارتخانه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه دولت فرانسه می‌تواند به دلخواه خود هر مکانیزمی برای صدور ویزا تعیین کند، خاطرنشان کرد: در نهایت اقدامات صورت گرفته باید با اطلاع وزارت امور خارجه کشورمان باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet