هدر اصلی
1396/04/31 14:37:42
سرویس دیگر رسانه‌ها
حاجی بابایی:

مجبور شدیم برای حفظ آبروی علمی کشور قانون مقابله با تقلب را تصویب کنیم/ برخورد با دکترهای قلابی وظیفه دولت است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: وظیفه وزارت علوم است که موضوعاتی همچون تقلب در تهیه آثار علمی را بررسی کنند، اما گاهی آنقدر کارد به استخوان می‌رسد که مجلس مجبور می‌شود ورود کند.
مجبور شدیم برای حفظ آبروی علمی کشور قانون مقابله با تقلب را تصویب کنیم/ برخورد با دکترهای قلابی وظیفه دولت است نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: وظیفه وزارت علوم است که موضوعاتی همچون تقلب در تهیه آثار علمی را بررسی کنند، اما گاهی آنقدر کارد به استخوان می‌رسد که مجلس مجبور می‌شود ورود کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100063706708.jpg مجبور,شدیم,برای,حفظ,آبروی,علمی,کشور,قانون,مقابله,با,تقلب,را,تصویب,کنیم/,برخورد,با,دکترهای,قلابی,وظیفه,دولت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به تصویب لایحه مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی بیان کرد: ما پیشتر نیز در مورد تقلب مدارک علمی نیز مصوبه داشته ایم به این نحو که اگر فردی مدرک دکتری نداشته باشد و خود را دکتر معرفی کند، سه ماه زندان برای وی محاسبه گردد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس نباید وارد بحث‌هایی مانند تقلب در تهیه آثار علمی شود، افزود: وظیفه دولت و وزارت علوم است که این مسائل را بررسی کنند، اما گاهی آنقدر کادر به استخوان می‌رسد و این کار ناپسند انجام می‌گیرد که مجلس مجبور می‌شود به آن ورود پیدا کرده و مصوباتی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجو؛ وزیر اسبق آموزش و پرورش با تاکید بر جلوگیری از این رفتارهای ناپسند در جامعه علمی، خاطرنشان کرد: در صورت جلوگیری از این اعمال ضمن کمک به رشد علمی کشور، آبرو و حیثیت جامعه علمی حفظ شده و این جایگاه ارتقا می‌یابد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet