هدر اصلی
1396/04/31 15:46:32
سرویس استان ها
حسینی شاهرودی در افتتاحیه پروژه های حوزه سلامت شاهرود مطرح کرد:

اختصاص مالیات سیگار و 10 درصد از هدفمندی یارانه ها به بخش بهداشت و درمان / بهداشت و درمان شاخص عملکرد دولت یازدهم

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش بیشتر مالیات و عوارض سیگار و ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه ها به حوزۀ بهداشت اختصاص یافت.
اختصاص مالیات سیگار و 10 درصد از هدفمندی یارانه ها به بخش بهداشت و درمان / بهداشت و درمان شاخص عملکرد دولت یازدهم نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش بیشتر مالیات و عوارض سیگار و 10 درصد از هدفمندی یارانه ها به حوزۀ بهداشت اختصاص یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/201612102409978402.jpg اختصاص,مالیات,سیگار,و,10,درصد,از,هدفمندی,یارانه,ها,به,بخش,بهداشت,و,درمان,/,بهداشت,و,درمان,شاخص,عملکرد,دولت,یازدهم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح پروژه های بهداشت و درمان شاهرود به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه بهداشت و درمان شاخص عملکرد دولت یازدهم است گفت: این حوزه بیش از 37 سال دغدغه کشور بود و به موجب قانون اساسی دولت موظف است سلامت مردم را تأمین کند.

وی با بیان اینکه در طول این چهار سال بیش از 11 میلیون نفر تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفتند و هزینه زیادی به دولت تحمیل شد اظهار کرد: اگر ما در این سی و چند سال بعد از انقلاب اگر همین حوزه بهداشت و درمان را سامان داده و دغدغه مردم را در این حوزه کم کنیم کافی است و مردم حداقل ها را از ما می پذیرند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی افزود: تا پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت هزینه های زیادی بابت درمان بیماری به مردم تحمیل می شد و مردم دغدغه تأمین هزینه ها را داشتند اما با اجرای این طرح، هزینه ها بسیار پایین آمده و این نشان از کارآمدی دولت در بخش بهداشت و درمان است.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه مجلس آماده و پذیرای دکتر هاشمی برای کابینه دوازدهم نیز خواهد بود،خاطرنشان کرد: اگر بنا باشد اقدامات صورت گرفته در حوزۀ بهداشت و درمان کشور با اجرای تحول نظام سلامت ادامه دارد باشد و افول نکند باید مسئولیت این وزارتخانه را در دولت دوازدهم نیز پذیرفته و مسیر را ادامه بدهند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی به دنبال منابع پایدار برای اجرای طرح تحول سلامت است بیان کرد: تولیت نظام سلامت به وزارت بهداشت داده شده و بخش بیشتر مالیات و عوارض سیگار و ده درصد از هدفمندی یارانه ها به حوزه بهداشت اختصاص یافت.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در بودجه 96 نیز استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و کمک به ماندگاری متخصصان در شهرها از جمله برنامه های حوزه بهداشت و درمان کشور بود و هشت هزار میلیارد تومان اعتبار برای کمک به بیمه سلامت اختصاص یافت.

وی ضمن یادآوری اینکه کارهای بزرگی طی سال‌های اخیر در کشور صورت گرفته است، ابراز داشت: بخشی از این کارهای بزرگ در شاهرود و میامی آغاز شد که اگر به ثمر برسد از استانداردهای ملی در بحث درمان برخوردار خواهیم بود.

حسینی شاهرودی خاطرنشان کرد: بخش قلب و آنژیوگرافی بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود با حضور وزیر محترم بهداشت افتتاح شد و همچنین ساختمان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی با کمک خیران تا پایان سال تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم شاهرود و میامی همواره پای‌کار و در بخش‌های عام المنفعه و خصوصاً حوزه بهداشت و درمان جلودار بوده‌اند، گفت: سلامتی نعمتی مجهول است که تا از دست ندهیم قدردان آن نخواهیم بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه پتانسیل‌های آموزشی در شاهرود بسیار بالا است و باید از حالت درمانی به‌سوی ایجاد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش محور حرکت کنیم، تصریح کرد: شاهرود از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار است که می‌توانیم این شهر را به ‌عنوان قطب دانشگاهی کشور و همچنین در سطح بین الملل معرفی کنیم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet