هدر موبایل
1396/04/31 14:23:15
سرویس اقتصادی
حسینی کیا:

قطعه‌سازی داخلی تحت نام برندهای خارجی/خودروسازها خود را بالادست قطعه سازان نبینند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه می‌توان قطعه‌سازی را تحت نام، برند‌های جهانی انجام داد، گفت: اینگونه تولید منادی تولید ملی نیست و حتی می‌توان مبلغی را به برندهای جهانی به‌منظور استفاده از نام آنها پرداخت کرد.
قطعه‌سازی داخلی تحت نام برندهای خارجی/خودروسازها خود را بالادست قطعه سازان نبینند عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه می‌توان قطعه‌سازی را تحت نام، برند‌های جهانی انجام داد، گفت: اینگونه تولید منادی تولید ملی نیست و حتی می‌توان مبلغی را به برندهای جهانی به‌منظور استفاده از نام آنها پرداخت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101111439296.jpg قطعه‌سازی,داخلی,تحت,نام,برندهای,خارجی/خودروسازها,خود,را,بالادست,قطعه,سازان,نبینند Icana

سیدجواد حسینی کیا درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص توان و ظرفیت داخلی سازی خودروهای وارداتی، اظهار داشت: باید در قراردادهای جدید منعقد شده با تولیدکنندگان خارجی باید براساس اقتصاد مقاومتی عمل شود و همراه خودرو وارداتی تکنولوژی ساخت‌ آن‌هم وارد کشور شود.

نماینده مردم سنقر و کلیای در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعات خودروهایی وارداتی باید در کشور تولید شود، گفت: ظریف تولید و ساخت قطعات مورد نیاز خودروهای وارداتی جدید در کشور وجود دارد و قطعه‌سازان داخلی پتانسیل تولید آنها را دارند.

وی با اشاره به اینکه باید در کنار واردات خودرو ظرفیت بالابردن کیفیت خودروهای تولید داخل کشور را نیز افزایش دهند، اضافه کرد: خودروسازان داخلی باید خودروهای جدید را تولید کنند که ظرفیت صادرات و رقابت‌پذیری با خودروهای وارداتی را داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر تولید کنندگان با توجه به ظرفیت‌های موجود به سمت افزایش کیفیت خودرو و داخلی سازی خودروهای وارداتی حرکت کنند آینده روشنی در انتظار آنها است.

حسینی‌کیا با بیان اینکه مشکل خودروسازی کشور ما دولتی بودن بخش از آن است، تصریح کرد: به دلیل دولتی بودن بخشی از صنعت خودروسازی کشور حرکت سریع و روز‌افزون این صنعت به‌سمت پیشرفت کند صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه التزام حضور جدی قطعه‌سازان در این صنعت وجود دارد، عنوان کرد: رابطه بین خودرو‌سازان و قطعه‌سازان نیازمند اصلاح است، خودروسازان نباید خود را بالا دست قطعه سازان بدانند و حرکت ‌آنها باید همسو و درکنار یکدیگر باشد در صورت وجود این هماهنگی بین این دو بخش صنعت‌خودرو پیشرفت می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس در ادامه، گفت: در صنعت خودروسازی باید یک تغییر نگرشی به‌منظور افزایش سطح کیفی خودروهای داخلی بوجود آید و با توجه به ظرفیت فراوان موجود، داخلی سازی خودروهای وارداتی را فراموش نکنند.

حسینی‌کیا با تاکید بر اینکه می‌توان قطعه‌سازی را تحت برند، برند‌های جهانی انجام داد و تعاملاتی را به‌منظور این همکاری انجام دهیم، خاطرنشان کرد: این سبک تولید، منافی تولید ملی نیست و حتی می‌توان مبلغی را به برندهای جهانی به‌منظور استفاده از نام آنها پرداخت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet