شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/04/31 12:49:28
سرویس فرهنگی
کاظم‌زاده مطرح کرد:

سهم خیرین در مدرسه‌سازی ایلام در سال 95معادل 15میلیارد و دولت 4میلیارد تومان/ کمتر از20درصد اعتبارات محقق می‌شود

عضو مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس معتقد است از پایین بودن اعتبارات مربوط به نوسازی، مقاوم‌سازی و تجهیز مدارس این استان انتقاد و تصریح کرد: کمتر از۲۰درصد اعتبارات تخصیص پیدا می‌کند.
سهم خیرین در مدرسه‌سازی ایلام در سال 95معادل 15میلیارد و دولت 4میلیارد تومان/ کمتر از20درصد اعتبارات محقق می‌شود عضو مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس معتقد است از پایین بودن اعتبارات مربوط به نوسازی، مقاوم‌سازی و تجهیز مدارس این استان انتقاد و تصریح کرد: کمتر از20درصد اعتبارات تخصیص پیدا می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108959669295.jpg سهم,خیرین,در,مدرسه‌سازی,ایلام,در,سال,95معادل,15میلیارد,و,دولت,4میلیارد,تومان/,کمتر,از20درصد,اعتبارات,محقق,می‌شود Icana

شادمهر کاظم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وضعیت مدارس استان ایلام و نیاز آنها به بازسازی، نوسازی و تجهیز و توسعه گفت: موضوع اساسی در بحث پروژه‌های عمرانی، اعتباراتی است که مصوب می‌شود و تخصیص پیدا نمی‌کند؛ علی‌الخصوص در سرفصل‌هایی مثل ماده 180 برنامه توسعه که بر استفاده متوازن از امکانات کشور و توزیع عادلانه و رفع تبعیض و ارتقاء سطح مناطق کمتر توسعه‌یافته و تحقق پیشرفت و عدالت تاکید دارد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره‌شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات در این زمینه بسیار پایین است، افزود: تخصیص اعتبارات یا به صورت اسناد است که ساز و کار آن بسیار طولانی شده یا به صورت نقدینگی که آن هم عدد بسیار پایین دارد.

خیرین مدرسه‌ساز در استان ایلام بیشتر از اعتبارات عمرانی کار می‌کنند

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در استان ایلام خیرین مدرسه‌ساز بیشتر از اعتبارات عمرانی سرمایه‌گذاری می‌کنند، تصریح کرد: عملکرد سال گذشته خیرین مدرسه‌ساز حدود 15میلیارد تومان بوده که بیشتر از اعتبارات ملی و استانی است؛ مجموع اعتبارات ملی و استانی در ایلام حدود 10، 15میلیارد بوده که از این رقم فقط در حدود 25درصد آن تخصیص پیدا کرده است یعنی عملا 3، 4میلیارد تومان در سال گذشته کار شده است.

کاظم‌زاده با اشاره به اینکه استان ایلام جزء استان‌هایی است که نیاز به نوسازی و مقاوم‌سازی و تجهیز مدارس دارد، خاطر نشان کرد: در شهرستان‌هایی مثل دهلران، آبدانان، دره‌شهر و بدره بسیاری از مدارس آن مقاومت لازم را ندارند یعنی در مقابل کوچکترین تکان‌های زلزله مقاومت کافی را ندارند و طبق بررسی‌ها، اعتبار لازم نه مصوب شده و نه تخصیص داده شده است.

سالی 40میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و مقاوم‌سازی و تجهیز مدارس ایلام نیاز است

عضو مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس با بیان اینکه حداقل در سطح استان ایلام سالی 40میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و مقاوم‌سازی و تجهیز مدارس نیاز است، گفت: آماری که از سال گذشته وجود دارد شاید بین 10تا20درصد این رقم است و تامین اعتبارات لازم در این خصوص ضروری است.

وی افزود: بهترین نیروها به عنوان نسل و امید آینده، دانش‌آموزان هستند و باید در مدارسی درس بخوانند که از استحکام کافی و شرایط شایسته و بایسته‌ برخوردار باشند؛ علی‌الخصوص مدارس مناطق حوزه جنوبی استان ایلام که ضرورت دارد دولت اعتبار خوبی را در نظر بگیرد لذا عمدتاً اعتبارات استانی که محدود نیز است تخصیص‌ پیدا نمی‌کند و باید در سطح ملی اعتبار ویژه‌ای برای استان ایلام در نظر گرفته شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با توجه به اینکه استان ایلام یک استان مرزی است و آثار مشکلات ناشی از جنگ همچنان در منطقه وجود دارد و نیاز به امکانات بیشتری از جمله تجهیز و نوسازی مدارس در این استان وجود دارد، علاوه بر آموزش و پرورش، خیرین مدرسه ساز می‌توانند کمک خوبی در تامین هزینه‌ها داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet