هدر موبایل
1396/04/31 13:58:23
سرویس سیاسی
نانواکناری:

کارشکنی عربستان در اجرای تعهدات برگزاری حج درصورت عدم صدور ویزای تیم دیپلماتیک ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است عربستان سعودی باید هرچه سریع‌تر پیش از فرارسیدن زمان اعزام حجاج، اقدام به صدور ویزای تیم دیپلماتیک ایرانی کند.
کارشکنی عربستان در اجرای تعهدات برگزاری حج درصورت عدم صدور ویزای تیم دیپلماتیک ایران عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است عربستان سعودی باید هرچه سریع‌تر پیش از فرارسیدن زمان اعزام حجاج، اقدام به صدور ویزای تیم دیپلماتیک ایرانی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104711366908.jpg کارشکنی,عربستان,در,اجرای,تعهدات,برگزاری,حج,درصورت,عدم,صدور,ویزای,تیم,دیپلماتیک,ایران Icana

ولی الله نانواکناری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تأخیر عربستان سعودی در صدور ویزای تیم 10 نفره وزارت امور خارجه که قرار بود اوایل ماه شوال در عربستان مستقر شوند، گفت: این افراد برای انجام امور اداری حجاج ایرانی باید پیش از اعزام حجاج، در عربستان حضور یافته و مستقر شوند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در ادامه به اهمیت استقرار تیم دیپلماتیک ایرانی در عربستان اشاره و عنوان کرد: اگر این تیم پیش از حضور حجاج ایرانی در عربستان مستقر نشود، مشکلات عدیده ای برای حجاج بعد از اعزام به وجود می آید.

وی افزود: تیم 10 نفره دیپلماتیک ایرانی لازم است پیش از حضور حجاج ایرانی در عربستان، برخی امور را ساماندهی کرده و با طرف برگزارکننده حج در عربستان سعودی همکاری ها و هماهنگی های لازم را صورت دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه عربستان سعودی باید به تمام تعهدات خود در قبال موافقتنامه‌ای که پیش از این با جمهوری اسلامی منعقد کرده است، عمل کند خاطرنشان ساخت: درصورت عدم صدور ویزا برای تیم دیپلماتیک ایرانی شاهد کارشکنی رسمی ازسوی عربستان سعودی در برگزاری حج خواهیم بود که در نهایت منجر به تجدید نظر در روند امور اعزام حجاج می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet