خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/04/31 12:37:19
سرویس اجتماعی
علیجانی:

نتیجه انتخابات نظام پزشکی تا یکشنبه اعلام می‌شود/ تخلفی در برگزاری انتخابات صورت نگرفت

عضو هیات نظارت مجلس در انتخابات نظام پزشکی با بیان اینکه تخلفی در برگزاری انتخابات نظام پزشکی صورت نگرفته است، گفت: اختلالات فنی مانع برگزاری رای گیری الکترونیکی شد.
نتیجه انتخابات نظام پزشکی تا یکشنبه اعلام می‌شود/ تخلفی در برگزاری انتخابات صورت نگرفت عضو هیات نظارت مجلس در انتخابات نظام پزشکی با بیان اینکه تخلفی در برگزاری انتخابات نظام پزشکی صورت نگرفته است، گفت: اختلالات فنی مانع برگزاری رای گیری الکترونیکی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108307270662.jpg نتیجه,انتخابات,نظام,پزشکی,تا,یکشنبه,اعلام,می‌شود/,تخلفی,در,برگزاری,انتخابات,صورت,نگرفت Icana

محسن علیجانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره برخی از مشکلات در برگزاری انتخابات نظام پزشکی، افزود: در انتخابات نظام پزشکی این دوره بیش از 5 هزار نفر ثبت نام کردند که کمترین رد صلاحیت ها را نیز در انتخاب نامزدها شاهد بودیم که بر اساس آن 9 درصد مشارکت نامزدها و تایید آنها نسبت به دوره قبل بیشتر بوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از سویی دیگر روز گذشته قرار بود انتخابات نظام پزشکی به صورت الکترونیکی و دستی برگزار شود که به دلیل برخی اختلالات فنی، این انتخابات به صورت دستی برگزار شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: با توجه به آیین نامه که  حداکثر زمان برگزاری رای گیری، 14 ساعت باشد لذا هیات نظارت، انتخابات را از 8 شب تا 22 شب تمدید کرد تا افراد بتوانند در این رای گیری شرکت کنند.

وی یادآور شد: همچنین بخش آی تی وزارت بهداشت تلاش کرد که تا ساعت 12 شب رای گیری الکترونیکی انتخابات را برگزار کند اما این امکان صورت نگرفت و در نهایت این انتخابات به صورت رای گیری صورت گرفت.

علیجانی تاکید کرد: برخی افراد درخواست دارند تا انتخابات تمدید شود اما آیین نامه چنین اجازه ای را نمی دهد؛ از سویی دیگر برخی دیگر خواستار ابطال انتخابات بودند زیرا نسبت به عدم برگزاری رای گیری الکترونیکی اعتراض داشتند درحالی که طبق قانون، این موضوع دلیل ابطال نخواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: ابطال انتخابات برای زمانی است که تخلفی در نحوه رای گیری صورت گرفته باشد یا امکان ورود رای گیری نباشد درحالی که هیچ یک از این موارد در این انتخابات نبود و بر اساس قانون هم امکان رای گیری الکترونیکی و هم راگیری دستی وجود دارد.

وی درباره اعلام نتایج انتخابات، گفت: ناگفته نماند که افرادی که ساعت 22 شب، پشت درب  شعب برای شرکت در انتخابات ایستاده بودند نیز به داخل شعب هدایت شدند تا رای گیری از همه افراد صورت گیرد.

عضو هیات نظارت مجلس در انتخابات نظام پزشکی درخصوص مشکلات پیش آمده در برگزاری انتخابات نظام پزشکی، گفت: شمارش آرا بعد از اتمام رای گیری آغاز شده و به نظر می رسد تا فردا نتایج انتخابات اعلام شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet