هدر موبایل
1396/05/01 09:19:25
سرویس استان ها
گرمابی خبرداد:

مذاکره با شرکت آلمانی برای ساخت توربین های بادی در بینالود نیشابور/ انتقال دانش فنی و صادرات تکنولوژی به کشورهای منطقه از نتایج سرمایه گذاری ژرمن ها در ایران

نماینده مردم نیشابور در مجلس از مذاکره با یک شرکت آلمانی برای ساخت توربین های بادی در بینالود نیشابور خبرداد.
مذاکره با شرکت آلمانی برای ساخت توربین های بادی در بینالود نیشابور/ انتقال دانش فنی و صادرات تکنولوژی به کشورهای منطقه از نتایج سرمایه گذاری ژرمن ها در ایران نماینده مردم نیشابور در مجلس از مذاکره با یک شرکت آلمانی برای ساخت توربین های بادی در بینالود نیشابور خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100695582414.jpg مذاکره,با,شرکت,آلمانی,برای,ساخت,توربین,های,بادی,در,بینالود,نیشابور/,انتقال,دانش,فنی,و,صادرات,تکنولوژی,به,کشورهای,منطقه,از,نتایج,سرمایه,گذاری,ژرمن,ها,در,ایران Icana

حمید گرمابی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای توسعه شهرستان نیشابور گفت: پیرو مذاکرات صورت گرفته با رئیس ایرانی الاصل شرکت آلمانی اسکای ویند (skywind  ) و نماینده این شرکت در ایران که نیشابوری است، کار تولید توربین های بادی در بینالود نیشابور از سوی این شرکت به زودی آغاز خواهد شد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: این توربین ها دارای سایز خانگی است که می توان از آن ها در منازل استفاده کرد و سایز دیگر این توربین ها صنعتی است و قرار است دانش فنی آن نیز به کشور منتقل و این توربین ها تحت لیسانس آلمان تولید شود.

وی خاطرنشان کرد: جلسات مختلفی که با نماینده این شرکت آلمانی و استاندار خراسان رضوی و فرماندار نیشابور داشته ایم و با مذاکرات انجام شده هزینه دو نمونه از توربین ها پرداخت شده و در نیروگاه بادی بینالود نیشابور نصب شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این فرصت بسیارخوبی برای بهره گیری از انرژی های نو خواهد بود، افزود:براساس برنامه ششم متعهدیم که سالانه ۵ هزار مگاوات برق از انرژی خورشیدی و بادی تولید کنیم که این فرصت بسیار خوبی برای نیشابور است که می توان این تکنولوژی را هم در اختیار استان های دیگر قرار داد و هم به کشورهای دیگر صادرکرد و آن را به فروش برساند.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه نیازمند بهره گیری از انرژی های سبز و پاک همچون انرژی بادی و خورشیدی هستیم که آلاینده محیط زیست نباشد ،اظهار داشت:بخش‌هایی از شهر نیشابور همچون تونل بادی عمل می کند که  ظرفیتی خدادادی است و باید از آن حداکثر استفاده را برد.

وی ادامه داد: مصرف برق در کشور در پیک مصرف، ۵۵ هزار مگاوات است که اگر در 10 سال آینده ۲۰ درصد از آن انرژی سبز و تجدید پذیر باشد، می شود ۱۰ هزار مگاوات که با حساب هر مگاوات یک و نیم میلیون یورو، مجموعاً ۱۵ میلیارد دلار برای کشور ایجاد درآمد کرده ایم.

این نماینده مجلس دهم خاطرنشان کرد: دانشگاههای نیشابور و استان می توانند و برای دریافت این تکنولوژی با این شرکت آلمانی ارتباط داشته باشند تا این دانش فنی انتقال یابد.در کشورهای منطقه نیز حداقل ۴۰۰ میلیون نفر جمعیت وجود دارد که می توانند جمعیت هدف ما برای صادرات باشند و امروز همه عوامل دست به دست هم داده که ما از این فرصت بهره ببریم و به زودی نیشابور را تبدیل به مرکزیت این موضوع در منطقه کنیم.

گفتنی است؛نیروگاه بادی بینالود در استان خراسان رضوی در نزدیکی شهر نیشابور و یکی از نیروگاه‌های ایران و از نیروگاه‌های بادی با ظرفیت تولید ۲۸٫۲ مگاوات که شامل ۴۳ توربین ۶۶۰ کیلوواتی است. مساحت این نیروگاه حدود ۷۰۰ هکتار است. پروژه بنیان این نیروگاه در سال ۱۳۸۱ آغاز شد و در سال ۱۳۸۶ تعداد توربین به ۴۳ عدد رسید.ساخت این نیروگاه توسط سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) بوده‌است و هم اکنون برنامه افزایش ۵۰ عدد توربین بادی دیگر (افزایش ظرفیت به ۶۱٫۲ مگاوات) در حال بررسی و اجرا است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet