هدر موبایل
1396/04/31 14:14:00
سرویس سیاسی
دهقانی فیروزآبادی مطرح کرد؛

نقض غرض سعودی‌ها با تأخیر در صدور ویزای تیم دیپلماتیک ایرانی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است عربستان سعودی باید هرچه سریع‌تر برای ورود تیم دیپلماتیک ایرانی به عربستان، ویزا صادر کند.
نقض غرض سعودی‌ها با تأخیر در صدور ویزای تیم دیپلماتیک ایرانی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است عربستان سعودی باید هرچه سریع‌تر برای ورود تیم دیپلماتیک ایرانی به عربستان، ویزا صادر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108226537844.jpg نقض,غرض,سعودی‌ها,با,تأخیر,در,صدور,ویزای,تیم,دیپلماتیک,ایرانی Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به توافقاتی که میان جمهوری اسلامی و عربستان برای اعزام حجاج شکل گرفته، گفت: زمان محدودی تا اعزام حجاج ایرانی مانده اما هنوز تیم دیپلماتیک ایرانی به عربستان اعزام شده اند که این امر حاکی از کارشکنی عربستان در عمل به تعهدات است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه عدم صدور ویزای تیم دیپلماتیک ایران باید با همکاری وزارت خارجه و سازمان حج بررسی شود، عنوان کرد: تیم دیپلماتیک ایرانی باید هماهنگی ها برای اقامت بیش از 80 هزار حاجی را انجام دهند که این امور را یک شبه نمی توان انجام داد و نیاز به هماهنگی چند روزه دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه تیم دیپلماتیک ایران وظیفه کنسولی و حقوقی را برعهده دارند، گفت: این تیم تنها کانال ارتباطی هستند که سازمان حج برای برقراری ارتباط با دستگاه های اداری عربستان به آن نیاز دارد چرا که کنسولگری و سفارت در عربستان نداریم و تمام حقوق مربوط به حجاج توسط این افراد پیگیری می شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه قطعا برای ارائه تسهیلات و خدمات به حجاج استقرار تیم ده نفره دیپلماتیک ایران در عربستان لازم است، خاطرنشان کرد: سعودی ها برای حضور تیم ایرانی تعهد داده اند و اگر کارشکنی کنند نقض غرض است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet