هدر موبایل
1396/04/31 13:54:19
سرویس سیاسی
دهقانی فیروزآبادی تشریح کرد:

تهران در جریان جنگ خلیج فارس کویت را نجات داد / عربستان به دنبال افزایش سیطره خود در شورای همکاری خلیج فارس است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کویتی ها با نگاه به وضعیت دوحه باید بداند که عربستان همان بلایی که برسر قطری ها آورد در مورد آنها عملیاتی خواهند کرد تا ماجرای صدام و کویت تکرار شود.
تهران در جریان جنگ خلیج فارس کویت را نجات داد / عربستان به دنبال افزایش سیطره خود در شورای همکاری خلیج فارس است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کویتی ها با نگاه به وضعیت دوحه باید بداند که عربستان همان بلایی که برسر قطری ها آورد در مورد آنها عملیاتی خواهند کرد تا ماجرای صدام و کویت تکرار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104850784802.jpg تهران,در,جریان,جنگ,خلیج,فارس,کویت,را,نجات,داد,/,عربستان,به,دنبال,افزایش,سیطره,خود,در,شورای,همکاری,خلیج,فارس,است Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: کویت با فاصله گرفتن از مدار منطق تحت تاثیر رویکردخصمانه و رادیکال سعودی اقدام به کاهش سطح روابط با جمهوری اسلامی کرده است.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی همواره به عنوان یک قدرت ثبات ساز رفتار کرده است و کویتی ها در جریان جنگ خلیج فارس با رویکرد تهران از مرگ نجات پیدا کردند.

وی در ادامه افزود: از کویت به عنوان کشوری که دارای سطح خوبی از دموکراسی برخوردار است انتظار می رفت که این گونه اسیر رویکرد تکفیری و تنش زای سعودی ها نشود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نوع روابط ایران با کویت همواره براساس احترام متقابل و در جهت منافع مشترک بوده است اما سعودی ها تلاش می کنند در این روند اخلال ایجاد کنند.

وی تاکید کرد:عربستان سعودی با مداخله در امورداخلی کشورهای منطقه و صادرات تروریسم تکفیری به دنبال دامن زدن به درگیری های مذهبی است تا به خواسته های خود دست پیدا کنند.

دهقانی فیروز آبادی با پیش کشیدن وضعیت قطر گفت: کویتی ها با نگاه به وضعیت دوحه باید بداند که عربستان همان بلایی که برسر قطری ها آورد در مورد آنها عملیاتی خواهند کرد تا ماجرای صدام و کویت تکرار شود.

وی تصریح کرد: نگرانی امروز تهران این است که فردا سعودی ها پس از قطر به دنبال نقض حاکمیت کشورهای دیگر حاشیه خلیج فارس باشند تا سیطره ریاض تثبیت شود.

این نماینده مجلس دهم گفت: لازم است وزارت امورخارجه اقدام متناسب در جهت حفظ عزت و شان جمهوری اسلامی را انجام دهد.

تفکر سعودی بزرگ ترین دشمن عربستان و خاورمیانه

وی  خاطرنشان کرد:  عربستان برای حل و فصل مشکلات ریاض نگاه به تشدید تنش های خلیج فارس دارد و تلاش می کند ایران به عنوان تهدیدی علیه کشورهای منطقه معرفی کند.

دهقانی فیروزآبادی گفت: تفکر سعودی بزرگ ترین دشمن عربستان و کشورهای خاورمیانه است که به دنبال رفاقت با رژیم صهیونیستی و جدال با ایران است.

وی تصریح کرد: بزرگ ترین وحشت سعودی ها دموکراسی و سرایت مردم سالاری ایران به کشورهای خاورمیانه است زیرا آنها بقای خود را تنها در دیکتاتوری و تروریسم تکفیری دنبال می کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: معضل امروز خلیج فارس و خاورمیانه این است که سعودی ها به ابزار دست اشغالگران قدس در انحراف افکار عمومی و انرژی جهانی اسلام از آزادی قبله نخست مسلمین تبدیل شده اند.

وی در انتها گفت: کویت باید مراقب باشد که به قسمتی از پازل جنون سعودی ها تبدیل نشود زیرا رژیم سعودی از کشورهای دیگر به پله های امنیت ریاض استفاده می کند تا از حیثیت آنها هزینه کند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet