هدر اصلی
1396/04/31 15:45:10
سرویس دیگر رسانه‌ها
حسن پور:

شبکه بانکداری ایران از نوآوری های صنعت فناوری اطلاعات عقب است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، می گوید: از آنجا که بانک ها در زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات بانکداری نوین سرمایه گذاری معنوی و مادی گسترده ندارند، بانکداری ایران نسبت به سرعت صنعت فناوری اطلاعات در دنیا کم رنگ و عقب است .
شبکه بانکداری ایران از نوآوری های صنعت فناوری اطلاعات عقب است عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، می گوید: از آنجا که بانک ها در زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات بانکداری نوین سرمایه گذاری معنوی و مادی گسترده ندارند، بانکداری ایران نسبت به سرعت صنعت فناوری اطلاعات در دنیا کم رنگ و عقب است . https://cdn.icana.ir/d/019/201612102105053753.jpg شبکه,بانکداری,ایران,از,نوآوری,های,صنعت,فناوری,اطلاعات,عقب,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت شهباز حسن پور بیگلری در جریان بازدید نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) در نشستی با مدیران شرکت داده ورزی سداد افزود: امروز حوزه فناوری اطلاعات انبوهی از فرصت های کار آفرینی را فراهم آورده است که سیستم بانکی کشور می تواند بهترین بهره برداری را از این فرصت ها، برای شرکت های دانش بنیان، سرمایه گذاران داخلی و خارجی و توسعه بانکداری نوین داشته باشد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه سیستم بانکی یکی از بهترین بسترهای اجرای نوآوری های حوزه فناوری اطلاعات است، افزود: حوزه بانکداری کشور چاره ای ندارد جز اینکه از ظرفیت های بخش دولتی و خصوصی برای توسعه بانکداری نوین و شتاب بخشیدن به زیرساخت های صنعت فناوری اطلاعات بصورت مشارکتی استفاده کند و به پژوهش و تربیت نیروی انسانی و مدیران نخبه حوزه فناوری اطلاعات بپردازد، تا نوآوری های بانکی کشور بیش ازاین منتظر زیرساخت ها و بسترهای بانکداری نوین و روز دنیا نباشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تقدیر از تلاش گروه داده ورزی سداد که با بهره گیری شرکت های دانش بنیان و جوانان نخبه و خوش فکر حوزه آی تی امکان عملیات بانکی بخصوص دریافت و پرداخت را در بستر شبکه اجتماعی با راه اندازی نرم افزار منحصر به فرد ایرانی فراهم کرده است، ابراز امیدواری کرد مشتریان همه بانک های کشور همچون بانک ملی، بتوانند بر بستر شبکه های اجتماعی عملیات بانکی داشته باشند.

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، یادآوری کرد: به عنوان عضوی از مجلس شورای اسلامی برای تصویب هر گونه قانونی که راه گشای توسعه حوزه فناوری اطلاعات و بانکداری نوین کشور باشد، آمادگی داریم و این موضوع را در دیدار مشترک با دبیر شورای عالی فضای مجازی با برخی از مدیران حوزه فناوری اطلاعات در نمایشگاه الکامپ مطرح کردم.

در ادامه «مسعود خاتونی» معاون بانک ملی و رئیس هیات مدیره شرکت داده ورزی سداد نیز در این نشست ضمن قدردانی از توجه ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به توسعه بانکداری نوین کشور گفت: بانک ملی ایران همت و توان خود را به توسعه بانکداری نوین معطوف کرده است و در این زمینه با بسیج شرکت های تحت پوشش خود، بویژه شرکت داده ورزی سداد، کاملترین شبکه اجتماعی خود را با ظرفیت پرداخت و در خواست پول بزودی معرفی خواهد کرد.

«فرامرز خالقی» مدیرعامل هلدینگ داده ورزی سداد نیز در نشست مشترک مدیران این هلدینگ با عضو کمیسیون برنامه بودجه و رئیس فراکسیون اصناف کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: گروه داده ورزی سداد مفتخراست که در نخستین روز افتتاح بیست سومین نمایشگاه بین المللی الکامپ نخستین اپلیکیشن( نرم افزار) ایرانی را که در بستر شبکه اجتماعی امکان پرداخت و درخواست پول دارد، رونمایی کرد.

وی افزود: یک تیم قوی از متخصصان و مدیران شرکت و متخصصان و دانشجویان نخبه حوزه فناوری اطلاعات به عنوان پشتیبان این شبکه، روزانه ضعف و قوت ها و راهکارهای توسعه این شبکه ایرانی را رصد و بررسی می کنند تا این شبکه روز آمد باشد.

به گزارش ایرنا، نمایشگاه الکامپ 23 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ازسی ام تیر ماه تا دوم مرداد ماه میزبان بیش از 800 شرکت داخلی و خارجی است که به مدت چهار روز آخرین خدمات، محصولات و دستاوردهای خود را به نمایش می گذارند؛ از این تعداد حدود 340 شرکت نوپا (استارتاپ)، 37 شرکت خارجی و بقیه شرکت های داخلی هستند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet