هدر موبایل
1396/04/31 14:05:15
سرویس اجتماعی
ذوالقدر مطرح کرد:

واگذاری دقیقه نودی پروژه‌های شهرداری باید متوقف شود/ تایید شورای پنجم ملاک واگذاری مراکز بهاران

عضو مجمع نمایندگان تهران با تاکید بر توقف واگذاری پروژه‌های شهرداری در روزهای پایانی مدیریت شهری فعلی، گفت: تصمیم اعضای شورا برای واگذاری مراکز بهاران ضروری است.
واگذاری دقیقه نودی پروژه‌های شهرداری باید متوقف شود/ تایید شورای پنجم ملاک واگذاری مراکز بهاران عضو مجمع نمایندگان تهران با تاکید بر توقف واگذاری پروژه‌های شهرداری در روزهای پایانی مدیریت شهری فعلی، گفت: تصمیم اعضای شورا برای واگذاری مراکز بهاران ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103492759971.jpg واگذاری,دقیقه,نودی,پروژه‌های,شهرداری,باید,متوقف,شود/,تایید,شورای,پنجم,ملاک,واگذاری,مراکز,بهاران Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص واگذاری مراکز بهاران شهرداری تهران به قرارگاه امام رضا(ع)، گفت: با توجه به روزهای پایانی مدیریت شهری فعلی، واگذاری این مراکز درست نبوده، شهرداری می‌بایست تا روی کار آمدن شورای شهر پنجم برای تعیین تکلیف این مراکز تامل می‌کرد، در حقیقت این واگذاری‌ها با نظر اعضای شورا و نظر کارشناسی شورای شهر امکان‌پذیر است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مراکز بهاران با هدف توانمندسازی اقشارآسیب‌پذیر معتاد است، از این رو نظارت بر عملکرد این مراکز امر مهمی تلقی می‌شود، لذا این تصمیم‌گیری سبب اجحاف در حق شورا و حتی آسیب‌دیدگان خواهد شد.

وی با تاکید بر جلوگیری از تصمیم‌گیری برای واگذاری پروژه‌های شهرداری در روزهای پایانی مدیریت فعلی، افزود: برای واگذاری مراکز بهاران شهرداری مسائلی چون نحوه تامین منابع مالی و شیوه‌های توانمندسازی آسیب‌پذیرها مشخص شود، تصمیم شهرداری نیز از سوی دیگر باید مورد واکاوی قرار گیرد که آیا به دلیل مسائل مالی واگذار شده یا خیر؟

ذوالقدر ادامه داد: قرارگاه امام رضا(ع) با حضور جمعی از جوانان مومن و انقلابی، با مشارکت جهادگران پیشکسوت و فعالان عرصه‌های اجتماعی به صورت خودجوش به فعالیت های جهادی می‌پردازد، شاید هم اقدام جهادی برای توانمند سازی قشر آسیب پذیر مراکز بهاران موثر واقع شود اما چنین واگذاری باید با نظر اعضای شورای شهر انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: از گذشته تاکید داشتیم که نهادی توانمند عهده‌دار توانمندسازی آسیب‌دیدگان اجتماعی شود زیرا شهرداری بنا بر وظایف گسترده و تمرکزش بر امور عمرانی و شهری تاکنون در این زمینه موفق عمل نکرده است اما در مورد اینکه این مراکز به چه نهادی و با چه ترتیباتی واگذار شود، مهم است.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مراکز بهاران با هدف کارآموزی به معتادان بهبود یافته و بازگرداندن آنها به جامعه ایجاد شده در واقع این مراکز با هدف و برنامه‌ریز‌هایی قبلی ایجاد شده لذا واگذاری آن در قرارگاهی جهادی درست نیست، زیرا امری اجرایی است که باید تحت پوشش شهرداری بماند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، غلامرضا انصاری عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مراکز بهاران شهرداری تهران، در سطح مناطق مختلف پایتخت، با قرارداد سه‌ساله و مبلغ نامشخص در اختیار قرارگاه امام رضا قرار گرفته‌ است، گفت: در گذشته تنها فعالیت این قرارگاه در حوزه پوشش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی بود، اما حالا با واگذاری مدیریت ۲۳ مرکز بهاران این قرارگاه در امور اجرایی وارد خواهد شد. لذا دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و شورای آینده باید به صورت جدی در این مساله ورود کنند، تا مشخص شود؛ قراردادهای این چنینی با مجوز چه کسی صورت گرفته است.

گفتنی است رضا قدیمی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در پاسخ به تذکر انصاری بیان این‌که قرارگاه جهادی امام رضا(ع) به‌ عنوان بخشی از بدنه سمن‌های تخصصی، است، گفته است: قرار است مدیریت تنها سه یا چهار مرکز بهاران را در اختیار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet