شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/04/31 15:09:12
سرویس سیاسی
بائوج لاهوتی در تشریح جلسه هیات رئیسه فراکسیون مستقلین:

روحانی از تغییر 50 درصدی کابینه خبر داد/ حضور پررنگ زنان در دولت دوازدهم به معنای معرفی وزیر زن نیست/ دفاع رئیس جمهور از قرارداد توتال

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای هیات رئیسه فراکسیون در این جلسه پیرامون بعضی افراد صحبت کردند و نقاط ضعف و قوت افراد مطرح شد ولی رئیس جمهور از افراد نام نبردند.
روحانی از تغییر 50 درصدی کابینه خبر داد/ حضور پررنگ زنان در دولت دوازدهم به معنای معرفی وزیر زن نیست/ دفاع رئیس جمهور از قرارداد توتال سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای هیات رئیسه فراکسیون در این جلسه پیرامون بعضی افراد صحبت کردند و نقاط ضعف و قوت افراد مطرح شد ولی رئیس جمهور از افراد نام نبردند. https://cdn.icana.ir/d/019/58231.jpg روحانی,از,تغییر,50,درصدی,کابینه,خبر,داد/,حضور,پررنگ,زنان,در,دولت,دوازدهم,به,معنای,معرفی,وزیر,زن,نیست/,دفاع,رئیس,جمهور,از,قرارداد,توتال Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز (شنبه 31 تیر) اعضای هیات رئیسه فراکسیون مستقلین ولایی با رئیس‌جمهور روحانی، اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه ارائه نظرات اعضای فراکسیون به رئیس‌جمهور و استماع نظرات رئیس جمهور روحانی برای تعامل در موضوع معرفی کابینه بود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روحانی در این جلسه بیان کرد که 50 درصد از اعضای کابینه دوازدهم را کابینه موجود تشکیل می‌دهد و 50 درصد کابینه تغییر می‌کند، گفت: رئیس‌جمهور بر حضور زنان در کابینه دوازدهم تاکید کرد و خواستار حضور پر‌رنگ‌تر و قوی‌تر زنان شدند، که البته این موضوع الزاما به معنی معرفی وزیر زن نیست.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور میانگین سن کابینه را کاهش خواهد داد و به وزارتخانه‌ها ابلاغ خواهد کرد که 2 هزار نیروی جوان را به عنوان مشاور استفاده کنند تا بعدها از بیت این افراد، مدیران مناسبی تربیت شوند و کادر سازی شود، افزود: موضوعات اقتصادی و نحوه استفاده از سرمایه گذاری خارجی نیز از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محسابات با بیان اینکه رئیس جمهور بر تقویت سرمایه گذاری خارجی تاکید دارد، ادامه داد: رئیس جمهوری تاکید کرد که جذب سرمایه گذاری خارجی نباید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که ما بازار آن سرمایه گذاری را در جهان نداشته باشیم، بلکه باید در بازار کالای تولید شده در سطح جهان نیز سهیم باشیم، مانند خودروهایی که قراردش منعقد شد و آن‌ها متعهد شدند که 30 درصد قرارداد را به کشورهای دیگر صادر کنند.

لاهوتی با بیان اینکه بیکاری، وضعیت صندوق‌های تامین اجتماعی، حقوق‌های بازنشستگی و صیانت از محیط زیست از جمله مسائلی است که اگر به آن‌ها توجه نشود سبب بروز مشکلاتی می‌شود، متذکر شد: رئیس جمهور در خصوص قراردادهای نفتی توضیح داد که روند طی شده در این زمینه، روند کاملی بوده و از ابتدا با صاحبان مسئولیت مشورت‌های لازم صورت گرفته و تیم تخصصی تشکیل شده و این تیم به اتفاق این موضوع را تایید کردند.

وی افزود: این تیم از کارشناسان اقتصادی تشکیل شده و بعد به تایید رئیس مجلس رسیده و در مجموع همه صاحب نظران اقتصادی و مسئولان موافقت داشتند و این سرمایه گذاری بصورت یک فهم مشترک بوده است.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت کاسپین و تعاونی‌های اعتباری که در حال حاضر با مشکل روبه‌رو هستند جز مطالبات مطرح شده هیات رئیسه فراکسیون مستقلین بود و رئیس جمهور قول دادند سریعتر این موضوع را حل کنند.

وی ادامه داد: اعضای هیات رئیسه فراکسیون مستقلین در این جلسه پیرامون بعضی افراد صحبت کردند و نقاط ضعف و قوت افراد مطرح شد ولی رئیس جمهور از افراد نام نبردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet