هدر اصلی
1396/04/31 15:50:43
سرویس فرهنگی
فلاحتی:

محتوای کتب درسی توازنی با ساعات حضور در مدرسه ندارد/ برخی تغییرات کتب مورد نقد است

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس اعتقاد دارد متاسفانه حجم برخی از کتب درسی با میزان زمان آموزشی در مدارس همخوانی ندارد لذا این موضوع سبب تدریس فشرده دروس و اُفت تحصیلی شده است.
محتوای کتب درسی توازنی با ساعات حضور در مدرسه ندارد/ برخی تغییرات کتب مورد نقد است عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس اعتقاد دارد متاسفانه حجم برخی از کتب درسی با میزان زمان آموزشی در مدارس همخوانی ندارد لذا این موضوع سبب تدریس فشرده دروس و اُفت تحصیلی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102928509782.jpg محتوای,کتب,درسی,توازنی,با,ساعات,حضور,در,مدرسه,ندارد/,برخی,تغییرات,کتب,مورد,نقد,است Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه متاسفانه حجم برخی از کتب درسی با میزان زمان آموزشی در مدارس همخوانی ندارد، گفت: این مهم در حالیست که حتی برخی از تغییرات کتب آموزشی مورد نقد است و همخوانی صحیحی با  سند تحول بنیادین در آموزش ‌و پرورش ندارد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برخی از رشته‌های تحصیلی مانند علوم انسانی و فنی و حرفه‌ای شاهد همخوان نبودن محتوا با ساعات تدریس هستیم، اظهار کرد: به عنوان مثال در کتب رشته‌های فنی مباحثی مطرح شده که برای تدریس آنها حداقل یکسال زمان می برد و به تمرین کارگاهی نیاز دارد در حالی که چنین موضوعی با تقویم آموزشی فاصله داشته و همخوانی ندارد.

وی ضمن بیان اینکه گاهی به دلیل تدریس فشرده دروس، فشار روانی و جسمی زیادی به دانش آموزان و معلمان وارد می‌شود که نتیجه مطلوبی از نظر آموزشی در پی ندارد، ادامه داد: بر همین اساس اُفت تحصیلی در بین دانش آموزان بوجود می آید.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تدریس کتب کمک آموزشی در مدارس نیز سبب بروز اختلال در روند ساعات آموزشی شده است، تصریح کرد: چنین رخدادی از موجب کاهش ساعات درسی شده است از این رو باید اذعان کرد که متاسفانه مشکلات زیادی در امور تدریس وجود دارد.

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان وزارت آموزش و پرورش باید تلاش کنند تا تغییر محتوای کتب درسی و تدریس کتاب‌های جدید التالیف در مدارس کشور با میزان ساعات حضور دانش آموزان در مدرسه توازن داشته باشد تا شاهد بروز مشکلات نباشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet