هدر اصلی
1396/04/31 15:39:12
سرویس اقتصادی
ملکی:

تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه نظارت‌ها را افزایش می‌دهد/دولت به‌دنبال کوچک‌سازی و چابک‌سازی نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه دولت در حال حاضر به دنبال کوچک‌سازی و چابک‌سازی دولت نیست.
تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه نظارت‌ها را افزایش می‌دهد/دولت به‌دنبال کوچک‌سازی و چابک‌سازی نیست عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه دولت در حال حاضر به دنبال کوچک‌سازی و چابک‌سازی دولت نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108056030218.jpg تبدیل,سازمان,برنامه,و,بودجه,به,وزارتخانه,نظارت‌ها,را,افزایش,می‌دهد/دولت,به‌دنبال,کوچک‌سازی,و,چابک‌سازی,نیست Icana

ولی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه برنامه و بودجه، اظهار داشت: تبدیل شدن سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه خلاف قانون نیست و در هر سازمانی  ممکن است کار تبدیل صورت گیرد، اما این کار مستلزم رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: تفکیک وزارت ورزش و جوانان نیز در روزهای اخیر مطرح بود که با آن موافقت نشد.

وی درخصوص اینکه آیا طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارت برنامه و بودجه برخلاف اقدامات کوچک‌سازی دولت نیست، اضافه کرد: خود دولت پیشنهاد رسمی در خصوص تفکیک سه وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت، وزارت ورزش و جوانان و وزارت راه و شهرسازی را به مجلس شورای اسلامی داده بود که با آن موافقت نشد.

ملکی با بیان اینکه کوچک سازی باید صورت بگیرد، تصریح کرد: به‌همین دلیل کمیسیون صنایع و معادن در زمان مطرح شدن لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در این کمیسیون با اکثریت آرا با آن مخالفت کردند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه دولت در حال حاضر به دنبال کوچک‌سازی و چابک‌سازی دولت نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه، تبدیل شدن سازمان برنامه و بودجه شاید مشکلی را حل نکند، خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه در حال حاضر نیز به اندازه یک وزارتخانه گسترده است و نیرویی به آن اضافه نخواهد شد، تبدیل شدن این سازمان به وزارت برنامه و بودجه نظارت‌های مجلس شورای اسلامی را بر آن افزایش می‌دهد و پاسخگویی آن را بیشتر می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر
  • تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارتخانه نظارت‌ها را افزایش می‌دهد/دولت به‌دنبال کوچک‌سازی و چابک‌سازی نیست


آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet