هدر موبایل
1396/05/01 10:06:47
سرویس اجتماعی
داودی:

افزایش خطر نابودی تالاب‌ها در اثر ورود فاضلاب و پساب‌های صنعتی/ حال این روزهای تالاب ها خوب نیست

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: متاسفانه هنوز مشکلات و مسائل مربوط به آب و فاضلاب در کشور حل نشده و اقدام مناسب و موثری که بتواند از تخریب تالاب ها جلوگیری کند صورت نگرفته است.
افزایش خطر نابودی تالاب‌ها در اثر ورود فاضلاب و پساب‌های صنعتی/ حال این روزهای تالاب ها خوب نیست عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: متاسفانه هنوز مشکلات و مسائل مربوط به آب و فاضلاب در کشور حل نشده و اقدام مناسب و موثری که بتواند از تخریب تالاب ها جلوگیری کند صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102423418588.jpg افزایش,خطر,نابودی,تالاب‌ها,در,اثر,ورود,فاضلاب,و,پساب‌های,صنعتی/,حال,این,روزهای,تالاب,ها,خوب,نیست Icana

یوسف داودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص " ورود فاضلاب به تالاب ها و از بین رفتن محیط زیست حریم بسیاری از رودخانه ها و تالاب ها "،‌ اظهار کرد: متاسفانه هنوز مشکلات و مسائل مربوط به آب و فاضلاب در کشور حل نشده و اقدام مناسب و موثری که بتواند از تخریب و از بین رفتن محیط زیست بخصوص تالاب ها جلوگیری کند،‌ صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه ورود هر روزه چندین تن فاضلاب شهری و غیر شهری به تالاب ها اثرات مخرب فراوانی زیست محیطی برای شهرها و روستاها فراهم کرده است، بیان داشت: با شرایط موجود شاهد هستیم که هر ساله مشکلات افزایش می یابد و اقدام موثر و مفیدی که بتواند راهگشاه باشد صورت نمی گیرد.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید برای بهبود اوضاع  و شرایط و جلوگیری از خشک شدن تالاب ها مدیریت مناسبی صورت بگیرد تا شاهد اینگونه از بین رفتن محیط ریست در کشور نباشیم،‌گفت: محیط زیست و سرمایه‌ گذاری مناسب کاستن از آلودگی محیط با بالا بودن فرهنگ‌ اجتماعی و استانداردهای محیط زیست رابطه‌ مستقیم دارد، همچنین مستلزم انجام‌ سرمایه‌ گذاری برای اجرا بهسازی محیط زیست است.

وی با بیان اینکه باید تغییرات جدی در اقدامات و برنامه های مدیریت دریاچه ها و تالاب ها اتخاذ کنیم و در روش ها تجدید نظر شود، تصریح کرد: متاسفانه تالاب هامون، تالاب انزلی دریاچه ارومیه و دیگر تالاب‌های کشور وضعیت خوبی نداشته و برای ساماندهی با وضعیت آنها باید اقدام فوری و اساسی صورت بگیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با اشاره به اینکه نظرات و پیشنهادت مورد نظر کمیسیون کشاورزی به مسئولان مریوطه ارسال شده است، افزود: اما متاسفانه اقداماتی که صورت میگیرد مورد نظر کمیسیون نیست و شاهد هستیم که مشکلات تالاب ها و زیست محیطی در کشور در حال افزایش است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet