هدر اصلی
1396/05/01 11:16:00
سرویس اقتصادی
ملکی:

واردات بی‌رویه لاستیک خیانت به تولیدکنندگان داخلی است/دست‌هایی در کار است تا کارخانه‌های داخلی را با مشکل مواجه کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: قطعا دست‌های در کار است تا کارخانه‌های داخلی را با مشکل مالی، پرسنلی ودیگر مشکلات روبه‌رو کند.
واردات بی‌رویه لاستیک خیانت به تولیدکنندگان داخلی است/دست‌هایی در کار است تا کارخانه‌های داخلی را با مشکل مواجه کند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: قطعا دست‌های در کار است تا کارخانه‌های داخلی را با مشکل مالی، پرسنلی ودیگر مشکلات روبه‌رو کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108867378979.jpg واردات,بی‌رویه,لاستیک,خیانت,به,تولیدکنندگان,داخلی,است/دست‌هایی,در,کار,است,تا,کارخانه‌های,داخلی,را,با,مشکل,مواجه,کند Icana

ولی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش واردات لاستیک خودرو در سال جاری به نسبت سال گذشته، اظهار داشت: افرادی که دامن به واردات بی‌رویه هر نوع کالایی می‌زنند از جمله لاستیک، عملا به تولید کنندگان داخلی خیانت آشکار می‌کنند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این سوال که مگر می‌شود در کشور برای هر نوع خودروی لاستیک با کیفیت بالا تولید شود اما این محصولات در انبار‌ها بماند ولی واردات لاستیک داشته باشیم، گفت: قطعا دست‌های در کار است تا کارخانجات داخلی را با مشکل پولی، پرسنلی ودیگر مشکلات روبه‌رو کنند.

ملکی با اشاره به اینکه کسانی که مبادرت به واردات کالاهای مصرفی مخصوصا لاستیک می‌کنند باید مورد بازخواست قرار بگیرند، اضافه کرد: چنانچه این گزارشها به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع داده شود به‌عنوان رئیس کارگروه صنعت ورود می‌کنم.

وی در خصوص اینکه سود این واردات برای چه افرادی است، تصریح کرد: این سود برای اشخاص وارد کننده است و ممکن است سازمان‌های صادر کننده مجوز واردات نیز در این سود سهیم باشند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قراردادهای بین‌المللی الزام آور است تا از قطعات داخلی استفاده شود، تصریح کرد: در این قراردادها تاکید شده تا از 60درصد توانایی‌های داخلی استفاده کنند و همچنین قید شده تا از قطعه وارداتی که مورد مشابه آن در داخل کشور تولید می‎‌شود استفاده نشود.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه واردات آزاد است اما واردات با رعایت اولویت تولید داخلی آزاد است، خاطرنشان کرد: وقتی تولید داخلی ومحصول مشابه یک کالای وارداتی در کشور وجود دارد واردات معنا پیدا نمی‌کند و این از خط قرمز‌های کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون اقتصادی و سازمان‌های ذی‌ربط است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet